Armutlu'da orman yangını

Yalova'nın Armutlu ilçesindeki orman yangını nedeniyle Armutlu-Gemlik kara yolu ulaşıma kapatıldı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 23.08.2009 15:41 ABONE OL
Hayriye köyü yakınlarındaki otluk alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, kısa sürede kızılçam ormanına sıçradı.

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, 10 hektar kızıl çam ormanında etkili olan ve poyrazın etkisiyle Gemlik Körfezi'ne doğru büyüyen yangına 3 yangın söndürme helikopteri ve 15 arazözle müdahale edildiğini bildirdi.

YANGIN NEDENİYLE ARMUTLU-GEMLİK KARA YOLU ULAŞIMA KAPATILDI

Yalova'nın Armutlu ilçesindeki orman yangını nedeniyle Armutlu-Gemlik kara yolu ulaşıma kapatıldı.

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü Koruma Şube Müdürü Köksal Konak, Hayriye köyü yakınlarındaki otluk alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve kısa sürede kızılçam ormanına sıçrayan yangının poyrazın etkisiyle büyüdüğünü belirtti.

Yaklaşık 20 hektar alanda etkili olan yangının Gemlik Körfezi kıyılarına kadar ulaştığını söyleyen Konak, bu nedenle Armutlu ile Bursa'nın Gemlik ilçesi arasındaki kara yolunun trafiğe kapatıldığını bildirdi.
Konak, yangına Çanakkale ve Manisa'dan gönderilenlerle birlikte 3 helikopter ve 15 arazöz ile çevre belediyelerin itfaiye ekiplerinin müdahale ettiğini kaydederek, ''Tüm gücümüzle yangını kontrol altına almaya çalışıyoruz'' dedi.
BUGÜN NELER OLDU