Antalya'da orman yangını

Antalya'nın Kumluca ilçesindeki yangının etkili olduğu Karacaağaç köyündeki iki ev tedbir amaçlı boşaltıldı.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Kumluca'ya bağlı Düzören köyü yakınlarındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı.

Kızılçam alanında başladığı belirtilen yangını söndürme çalışmalarında arazi şartları ve rüzgar nedeniyle zorluk çekildiği bildirildi.

YANGIN 150 HEKTARLIK ALANDA ETKİLİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Antalya'nın Kumluca ilçesinde öğle saatlerinde çıkan yangın, 150 hektarlık alanda etkili olmaya devam ediyor.

Kumluca Kaymakamı Salih Işık, Düzören köyü yakınlarındaki kızılçam alanında öğle saatlerinde çıkan orman yangınının, 150 hektarlık alanda etkili olmaya devam ettiğini bildirdi. Yangında şu ana kadar 10 dönümlük nar bahçesi ile 15 dönüm sera alanının tahrip olduğunu belirten Işık, tedbir amaçlı 3 evin de boşaltıldığını kaydetti.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre de yangına, 2 yangın söndürme uçağı, 6 helikopter, 50 arozöz ve 500 işçiyle müdahale ediliyor. Rüzgar nedeniyle yangın henüz kontrol altına alınamadı.

Öte yandan, yangın söndürme çalışmaları sırasında dumandan etkilenen bir işçi, Kumluca Devlet Hastanesi'nde ayakta tedavi edildikten sonra taburcu edildi.

YANGININ ETKİLİ OLDUĞU KARACAAĞAÇ KÖYÜNDEKİ İKİ EV BOŞALTILDI

Antalya'nın Kumluca ilçesinde orman yangınının etkili olduğu Karacaağaç köyündeki iki evin tedbir amaçlı boşaltıldığı bildirildi.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Düzören köyü yakınlarındaki kızılçam alanında başlayan orman yangını, rüzgarın ve arazi koşullarının da etkisiyle büyüdü.

Yetkililer, yangının etkili olduğu Karacaağaç köyündeki iki evin, tedbir amaçlı boşaltıldığını belirttiler.

Kumluca Kaymakamı Salih Işık da yangının hızla ilerlediğini, kendisinin de yangın bölgesine gitmek üzere yola çıktığını söyledi.

BİZE ULAŞIN