İstanbullular'a kötü haber

Eski Haliç Köprüsü'nde, depreme karşı güçlendirme çalışması yapacak. Çalışmalar 2 ay sürecek.

Karayolları 17. Bölge Müdürü Yakup Dost yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, ''İstanbul'daki Büyük Açıklıklı Köprüleri Sismik Takviyesi Projesi Yapım İşi'' kapsamında, Haliç Köprüsü'nün ''Eski Haliç'' diye adlandırılan orta bölümünde depreme karşı güçlendirme çalışması yapacağını bildirdi.

Çalışmaların 29 Ağustos Cumartesi günü saat 22.00'de başlayacağını belirten Dost, 2 ay sürecek çalışmaların 28 Ekim Çarşamba günü saat 06.00'da tamamlanacağını kaydetti.

Yakup Dost, çalışmaların, trafiğin en az olduğu 22.00 ile 06-00 saatleri arasında yapılacağını, koşullara bağlı olarak çalışma yönünde bir şeridin yan şeritlere yönlendirileceğini, böylece çalışma sırasında trafik akışının en az üç şerit olarak sağlanacağını ifade etti.

Dost, çalışmalar sırasında, onaylı trafik projesine göre, standart üstü geçici trafik işaretlerinin uygulanacağını kaydederek, sürücülerin alternatif yolları kullanmaları ve yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerektiğini dikkat çekti.
BİZE ULAŞIN