Karnından 4 kilogram kitle çıktı

Çorum'da bir kadının karnından ameliyatla 4 kilogram kitle çıkarıldı.

Dodurga ilçesinde yaşayan Ayşe Gezgin (59), karnındaki ağrılar nedeniyle Çorum'da özel hastaneye başvurdu.

Yaklaşık 30 yıldır karın ağrısı çeken ve ameliyat olmakta kararsız kalan Gezgin, birçok hastane ve doktorla görüştükten sonra burada doktorların tavsiyesiyle ameliyat olmaya karar verdi.

Hastanenin başhekimi ve aynı zamanda genel cerrahi uzmanı Opr. Dr. Ziya Boyacığlu tarafından ameliyat edilen hastanın karnından 4 kilogram kitle çıkarıldı.

Opr. Dr. Boyacığlu, hastanın halsizlik, kilo kaybı, karında ağrı ve kitle gibi şikayetlerle muayene edildiğini, karnında kitle saptandığını söyledi. Giderek zayıflayan ve hastaneye geldiğinde 45 kilogram olan hastayı ameliyat olması konusunda ikna ettiklerini ifade eden Boyacığlu, şöyle konuştu:

''Başka merkezlerde tetkikleri tamamlanan hastaya ameliyat şansı olmadığı söylenmiş, hasta hastanemize geldiğinde sağlığına kavuşma konusunda oldukça umutsuzdu. Ancak hastamıza ameliyat öncesi yaklaşımımız ve hastanemizde bu ve benzer vakalarda ameliyat edilen hastaların durumlarıyla ilgili bilgi verilmesi hastamızın bana ve ekibime güvenini artırdı. Hastamızın hastanemize intraabdominal kitle tanısıyla yatışı yapıldı. Yatıştan 3 gün sonra ameliyat edilen hastanın ameliyatı başarıyla sona erdirildi. Hastanemizde bu rahatsızlıkla 3'üncü kez ameliyat edilen ve günlük yaşamına kesintisiz devam edecek hasta oldu.''

Ameliyat sonrası sağlığına kısa sürede kavuşan Ayşe Gezgin, yıllarca çektiği sıkıntıdan sorunsuz kurtulduğu için Başhekim Boyacıoğlu ile hastane personeline teşekkür etti.

BİZE ULAŞIN