'Antrenman maçı yaptık neden ceza alalım ki?'

Zahospor ile izin almadan maç yaptığı gerekçesiyle Kahramanmaraşspor'a ceza verilip, verilmeyeceği günün konusu oldu. Kulüp Profesyonel Disiplin Kurulu'na sevk edilirken, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, "Disiplin talimatı uygulanır" dedi. K.Maraşspor'a uyarı cezası verilmesi bekleniyor. K. Irak'tan gelen ve Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli'nde kalan 34 kişilik Zahospor takımı otelde kamp yapıyor. Pazara kadar kalacak kafilenin günlüğü 45 TL olan konaklama ücretini Kahramanmaraşlı bir işadamı karşılıyor. Bu arada futbolcuları taşıyan eski model otobüs Kahramanmaraş'a gelinceye kadar pek çok kez arızalanırken, Zahospor kulüp başkanı Abdulvahap Muhammed İsa'nın 2008 model BMW otomobille seyahat etmesi dikkat çekti. 0-0 berabere biten maçla ilgili tarafların görüşü şöyle:

'TEK HAKEM YÖNETTİ'
Kahramanmaraş Valisi M.Niyazi Tanılır: "TFF'nin kendi özerk yapısı var. Ceza verir mi vermez mi yorum yapmak yanlış olur. Bildiğim kadarıyla bu bir antrenman maçı."
Kahramanmaraşspor Başkanı Muhammed Günkut: "Bana göre ceza alacağımız bir şey yok. Federasyona müracaatımızı çok geç yaptık. Hatamız bu oldu. Sadece bir antrenman maçı haline getirdik. Antrenman maçı dilekçesini de valiliğe verdik."
TFF Kahramanmaraş Temsilcisi Abdulbaki Kale: "70 dakika ve tek hakemle oynanmıştır. Ve en önemlisi resmi maç değildir."

BİZE ULAŞIN