"Siyasi kriterler ön plandaydı"

Belçika güzeli Zeynep Sever (19), geçen hafta sonu Bahamalar'da düzenlenen Kainat Güzeli yarışmasında elde ettiği sonuçtan memnun olduğunu ve Dünya Güzeli yarışmasına hazırlandığını bildirdi.

Cuma 28.08.2009 00:00
Son Güncelleme: Cuma 28.08.2009 13:49
ABONE OL
Geçen Aralık ayında Belçika güzeli seçilen Türk asıllı Zeynep Sever, 84 yarışmacı arasında 12. sırada yer alarak sonuçlandırdığı Kainat Güzeli yarışmasının ardından döndüğü Belçika'da basına konuştu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Kainat Güzeli yarışmasında daha iyi bir sonuca ulaşmayı umduğunu, ancak finale kalarak 12. olmasının da Belçika için başarı olarak değerlendirildiğini belirten Sever, en güçlü adaylar arasında yer alan Rusya güzelinin ilk 15'e giremediğini, bunun şaşırtıcı olduğunu anlattı.

Jüri üyelerinin seçiminin de şaşırtıcı olduğunu, sadece Latin ülkelerinden ve Amerikalılardan oluşan jüride hiçbir Avrupalı bulunmadığını, Belçika'nın, dünyanın neresinde olduğunun dahi bilinmediğini belirten Sever, Venezuela'nın bu yarışmayı kazanmasının hiç beklenmediğini, ancak söz konusu yarışmayı yıllardır hiçbir Avrupalı güzelin kazanamadığını hatırlattı.

Kainat Güzeli yarışmasında Latin-Amerikan havası estiğini, Güney Amerika ülkelerinin ön planda tutulduğunu belirten Sever, söz konusu güzellik yarışmasında gördüğü siyaset havasının kendisini hayal kırıklığına uğrattığını, "siyasi kriterlerin" ön planda tutulduğunu düşündüğünü anlattı.

Zeynep Sever, Aralık ayında, Güney Afrika Cumhuriyeti'nde, Johannesburg'da yapılacak Dünya Güzeli seçiminde Belçika'yı temsil etmek üzere hazırlıklarını sürdürüyor.