Hızdan öleceklerini facebook'a yazdılar

Zonguldak'ta meydana gelen kazada kamyonun altına giren araçtaki iki üniversiteli öldü. Gençlerin yaşadıkları hız tutkusunu facebook'taki arkadaşlarıyla paylaştıkları ortaya çıktı

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde önceki akşam meydana gelen kazada kamyonun altına giren BMW marka otomobilde bulunan iki üniversiteli genç öldü. Talihsiz gençlerin cenazesi dün toprağa verilirken, gençlerin 'hız yüzünden öleceklerini', 15 ay önce paylaşım sitesi facebook'taki yazışmalarında esprili bir şekilde anlattıkları ortaya çıktı. Kaza önceki akşam Ereğli- Alaplı karayolunda yaşandı. Melih Enes Bülbül (25) yönetimindeki otomobil, karşı yönden gelen Sami Silahlı (38) idaresindeki kamyonla çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle devrilen kamyonun altında kalan otomobilin sürücüsü Bülbül ile yanındaki arkadaşı Egemen Acar (27), araçta sıkışarak hayatını kaybetti. Olay yerine gelen vinçle kamyonun kaldırılmasının ardından 2 gencin cesedine ulaşıldı.

"ÖLENE KADAR BÖYLE"
İki arkadaşın paylaşım sitesi facebook'ta 13 Mayıs 2008'deki yazışmalarda hız tutkunu oldukları ortaya çıktı. Acar, 200 kilometre ile giderken hız göstergesinin fotoğrafını çekerek sitesine koyan Bülbül'e, "Yalnızken 200 yapıp, çekiyosun. Bir de İstanbul içi 250'yi beraber göreceğiz, sözün var" diyor. Bülbül ise "Ölene kadar böyle. Tutku bu ne yapalım. Bundan ölecez zaten sanırım" diye karşılık veriyor.

BİZE ULAŞIN