Haber turu

'Neron' Serhat yine yakalandı
İSTANBUL'DA 13 camiyi kundakladığı iddiasıyla tutuklanan ve tedavi gördüğü Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden kaçan Serhat K. önceki gün Bursa'da yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü" nün internet sitesine "Sıkıysa gelin yakalayın. Hepinizi öldüreceğim" şeklinde mailler atan Serhat K.'nın, mesajları Bursa'nın Orhangazi ilçesindeki bir internet kafeden attığı belirlendi. Kafeteryaya baskın düzenleyen polis, Serhat K.'yı suçüstü yakaladı. Şüpheli sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Adem GİDEN

Doktorlara 'az ilaç' eğitimi
SOSYAL güvenlikte her geçen gün artan açıkların önüne geçilmesi için hükümet düğmeye basıyor. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlıktaki tasarruf tedbirlerini açıkladı: "Gereksiz ilaç tüketimi önlenecek. Doktorlar fazla ilaç yazmamaları için eğitilecek, vatandaş da akılcı ilaç kullanımı konusunda bilinçlendirilecek. Eşdeğer ilaç kullanımı teşvik edilecek. Hastaneler birlikte alım ihalesi düzenleyecek ve fazla stok bulundurmayacak." Akdağ, sosyal güvenlik açıklarının büyük bölümünün sağlıktan değil emeklilik sisteminden kaynaklandığına da dikkat çekerek "Biz bakanlık olarak bu konuda üzerimize düşeni yapacağız" dedi.

A gribine domuzlu protesto
KANADA'NIN başkenti Ottawa, ilginç bir protestoya sahne oldu. Ontario Eyalet Başbakanı Dalton McGuinty'nin başkentteki makam dairesinin önüne kimliği bilinmeyen kişi ya da kişilerce 7 tane domuz yavrusu bırakıldı. Protestocular aynı gün, Ontario Eyaleti Tarım Bakanı Leona Dobrowsky'nin Belleville kentindeki ofisinin önüne de 7 domuz yavrusu bağladı. Polisin dün ve bugün yürüttüğü protestocuları bulma çabaları da şu ana dek sonuç vermedi. Protestocular, bıraktıkları notta, "Biz, daha fazla bu domuzlara bakamayacağız. H1N1 salgını ve piyasa şartları bizi mahvetti'' ifadesini kullandı. Her iki protesto için de aynı notun kullanılması eylemcilerin aynı kişiler olduğunu teyit ediyor.

BİZE ULAŞIN