Sami Yusuf İstanbul'da

Azerbaycan asıllı sanatçı 4 Eylül'de konser verecek.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 01.09.2009 21:45 ABONE OL
Konser vermek için İstanbul'a gelen Azerbaycan asıllı sanatçı Sami Yusuf, Türkiye'ye kökten bağlı olduğunu ve bunun kendisi için çok önem taşıdığını söyledi.

Yusuf, Sofa Otel'de düzenlediği basın toplantısında 4 Eylül'de Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde konser vereceğini ve konserinde Sezen Aksu ile ortaklaşa yaptıkları bir şarkıyı da seslendireceğini söyledi.

Sezen Aksu'nun hayranı olduğunu ifade eden Yusuf, ancak halen Aksu ile tanışmadığını dile getirdi.
Kamuoyunda ilahi söyleyen bir sanatçı olarak tanındığını ancak içinden gelen her şarkıyı dillendirdiğini anlatan Yusuf, herhangi bir etiket peşinde olmadığını, sadece müziğini yapmak istediğini belirtti.

Yusuf, İngiliz olduğu kadar Azerbaycan kökenli olduğunu vurgulayarak, ''Bu gurur verici. Türkiye'ye kökten bağlıyım. Bu benim için çok önemli'' dedi.

Şu anda piyasada kendi ismiyle eski müzik şirketi tarafından satışa sunulan bir ''korsan'' albümünün bulunduğunu söyleyen Yusuf, bu nedenle çok kızgın olduğunu dile getirerek, hayranlarından bu albümü almamalarını istedi.

Bu durumun bir sanatçının başına gelebilecek en kötü şey olduğuna ifade eden Yusuf, emek verdiği bir işe saygı duyulmadan kullanılmasının kendisini çok yıprattığını kaydetti.

Sami Yusuf, ''Ulaşılmaz bir star olmayı hiç düşünmedim. İnsanlarla diyalog halinde olmayı çok seviyorum. Dürüstçe ve kalpten yapılan her türlü müziği seviyorum'' dedi.
Türkiye'de de sevdiği ve dinlediği çok sayıda sanatçının olduğunu ifade eden Yusuf, toplantının ardından basın mensuplarıyla iftar yemeğine katıldı.

BUGÜN NELER OLDU