Rekor denemesinde 63 saatini doldurdu

Beylikdüzü Sualtı Sporları Kulübü Başkanı dalgıç Cem Karabay, 10 gün 10 gece su altında yaşayarak, ''Scuba ile Su Altında En Uzun Süre Yaşama Dünya Rekoru''nu kırmak için başlattığı denemede yaklaşık 63 saatini doldurdu.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 02.09.2009 10:49 ABONE OL
Yapılan yazılı açıklamada, Guinnes dünya rekoru hedefi ile 30 Ağustos Pazar günü saat 19.40'ta Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi sponsorluğunda alışveriş merkezinin otoparkında kendisi için özel olarak yapılmış akvaryumda suya dalan Karabay'ın denemesinin şimdiye kadar olan bölümünü sorunsuz tamamladığı bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karabay'ın antrenörü ve süpervizörü Namık Ekin şunları kaydetti:

''Böylesine inanılmaz bir rekoru deneme cesareti gösteren Karabay'ın ilk gün yaşadığı üşüme sorununu önlemek için sponsorumuz akvaryuma su altı için özel bir ısıtma sistemi kurdu. Dünden bu yana da sosis ve köfte ile karnını doyuran Karabay'a mercimek suyu ile sporcu gıdalarından oluşan gıda takviyeleri yapıldı.''

Dalgıçlarda görülen geçici desquamasyon (cildin mantarlaşıp nekroz olması) sorunu yaşayan Karabay'a gerekli müdahaleleri yaparak, bu durumu en hafif şekilde atlatması için her türlü önlemi aldıklarını kaydeden Ekin, Karabay'ı izlemeye çok sayıda vatandaşın geldiğini de ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU