İki yaşındaki çocuk fuhuş çetesine satıldı

Yaşı küçük kızlara fuhuş yaptırıldığı öne sürülen evde bulunan iki yaşındaki çocuğun, 2 yıl önce ailesi tarafından 500 TL'ye satıldığı ortaya çıktı

Perşembe 03.09.2009
ABONE OL
İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü dedektifleri, Avcılar'da Kenan Gürbüz (49) adlı kişinin, birlikte yaşadığı G.S. (41) isimli kadının çocuklarına zorla fuhuş yaptırdığı ihbarı üzerine harekete geçti. Gürbüz, eşi ve biri 18 yaşından küçük olan 4 kız çocuğu gözaltına alındı. Evde bir de 2 yaşında küçük bir kız çocuğu bulundu. İfadesinde fuhuştan haberdar olmadığını belirten G.S. ve kızları serbest bırakılırken, fuhuş yaptırmak suçlarından sabıkası bulunan Gürbüz tutuklandı. 2 yaşındaki kız çocuğunun da kendisine ait olduğunu söyleyen G.S. emniyetten ayrılacağı sırada, telefonla yapılan bir ihbar, büyük bir skandalı ortaya çıkardı.

'KURTULMAMIZ LAZIMDI'
İhbarı yapan ve Gürbüz'ün eski sevgilisi olduğunu belirten kişi çocuğu 2007'de 500 TL karşılığında satın aldığını söyledi. Ekipler Gebze Darıca'da yaşayan çifti gözaltına aldı. Çocuk Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne teslim edilirken, çiftin söyledikleri tüyler ürpertti; "Gayri meşru olarak dünyaya geldi. Kurtulmamız lazımdı. Ya sokağa ya cami önüne atacaktık. Sonra bir arkadaşımız aracılığı ile sattık." 2005 yılında da yine gayri meşru doğan bir erkek çocuğunu Ataşehir'de bir aileye verdikleri tespit edilen çift "soy bağını değiştirme" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Gürbüz ve eşi serbest bırakıldı.