'Keşke babama danışabilseydim'

Cem Karaca'nın oğlu Emrah, Moğollar'ın yeni solisti oldu. Karaca, ekimde çıkaracakları "Geri Sar" adlı albümle iyi bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 03.09.2009 ABONE OL
Cem Karaca'nın "yüzde 100 oğlu" olduğunu mahkeme kararıyla ispatlayan Emrah Karaca ve "baba yarısı" dediği Cahit Berkay'la Cihangir'de konuştuk. Cem Karaca'dan sonra yola solistsiz devam eden Moğollar'a, 14 yıl aradan sonra solist olan oğul Karaca, bayrağı teslim aldığı için çok mutlu olduğunu söyledi. Moğollar'da, 41 yılda Barış Manço, Ajda Pekkan ve Öztürk Serengil gibi isimlerin solist olarak çalıştığını ifade eden Berkay "Son solistimiz Cem Karaca'ydı. Onun ardından solist bulabilirdik. Ama grubun devamlılığı için kimyanın tutması önemliydi. Emrah cuk oturdu" dedi. Berkay, solistsiz devam etme kararlarını ise şöyle açıkladı: "O dönemde Serdar Ortaç sahneye çıkmıştı. 'Madem o söylüyor biz de söyleriz' dedik. Kendimizi gaza getirdik."

'EMRAH'IN PİŞMESİNİ BEKLEDİK'
Şu an 33 yaşında olan Emrah Karaca'nın "pişmesini" beklediğini de belirten Berkay "Cem'in bundan hiç haberi olmadı. Bilse hoşuna giderdi. Kıskanırdı ama destek verirdi" dedi. Emrah Karaca ise "Taşıdığım misyonun farkındayım. Keşke babam yaşasaydı da ona danışsaydım. 'Şurayı şöyle yap' deseydi. Bu albüm için çok heyecanlıyım. İstediğimiz yere ulaşmasını çok istiyorum" diye konuştu. Karaca "gayrimeşru çocuk" iddialarıyla boğuştuğu dönem içinde ise "Allak bullak oldum. Üçüncü sayfa haberi olduk. Hatırlamak bile istemiyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU