Kocaeli'de 30 hektarlık orman yandı

Kocaeli'de çıkan orman yangınında 30 hektarlık alan zarar gördü. Yangın kontrol altına alınırken, orman içinde bulunan bir ev yangın ortasında kaldı.

Perşembe 03.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 03.09.2009 13:19
ABONE OL
Körfez ilçesine bağlı Şirinyalı beldesinin TEM Otoyolu üst tarafında, henüz belirlenmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Kısa sürede büyük bir alana yayılan yangına orman ekipleri, Kocaeli itfaiye ekipleri ve köylüler müdahale etti.

Yangının çıktığı alanın dik olması ve araçların bölgeye girememesinden dolayı helikopter istendi.

Yangının çıktığı alana gidemeyen itfaiye ve orman araçları, TEM Otoyolunda durarak hortumları uzatıp yangına müdahale etmeye çalıştı. İstanbul'dan gelen iki helikopterin havada müdahalesi ile yangın kısmen kontrol altına alındı. 30 hektarlık alanın zarar gördüğü yangın, orman içinde bulunan bir evi de tehdit etti.

Ev sahipleri, evlerinin yangından zarar görmemesi için kova ve hortumla evlerinin çevresini ıslattı. Ev sahipleri, yangının neden çıktığını bilmediklerini, dün gece iftara gittikleri evde kaldıklarını, yangın çıktıktan sonra haberleri olduğunu söylediler. Yangın tamamen kontrol altına alınırken, soğutma çalışmaları devam ediyor.