'Hanımağa' adliyeye 20 adamıyla getirildi

Kocaeli'nde terör estiren iki çeteye düzenlenen operasyonda 35 kişi gözaltına alındı. Adliyeye getirilen 20 kişilik Karslılar Grubu'nun "Hanımağa" lakaplı lideri, komplo kurbanı olduğunu öne sürdü

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 05.09.2009 ABONE OL
Kocaeli şehir merkezinde birbirleriyle çatışarak sürekli terör estiren iki ayrı çeteye polis tarafından eşzamanlı operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan 35 kişiden Karslılar Grubu'ndan oldukları belirtilen 20 kişi dün Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Olay çıkmaması için "İzmirliler Grubu"ndan 15 kişinin de bugün adliyeye getirileceği belirtildi. Karslılar Grubu'nun kadın lideri "Hanımağa" lakaplı Ayten Süleymanoğlu, kendisine yönelik karalama kampanyası yapıldığını iddia etti.

BİRÇOK İLDE ARAMA

2 Ağustos'ta Kocaeli Derince'de iki grup üyelerinin, bulundukları otomobillerden birbirine ateş açması sonucu eşi Muzaffer Alpay ile kaldırımda yürüyen 39 yaşındaki Naciye Alpay, başına isabet eden kurşunla öldü. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, şehirde terör estiren suç örgütü iki ayrı çeteyi mercek altına aldı. İşyeri kurşunlama, silah ve bıçakla adam yaralama, sokak çatışmaları gibi çok sayıda olaya karıştıkları belirlenen iki grubun üyelerinin Derince, Körfez, Gebze ile İstanbul, İzmir, Kastamonu ve Mersin'de belirlenen ev, işyeri ve bulundukları yerlere eşzamanlı operasyonlar düzenlendi.

TEHDİT MEKTUPLARI...
Geçen ay Derince'de Naciye Alpay'ın ölümüne neden olan kurşunun sıkıldığı silahlı çatışmanın faillerinin de bulunduğu 35 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerle birlikte 6 ruhsatsız tabanca, çok sayıda bıçak, mermi, çek, senet ve tehdit mektupları ele geçirildi.

ÇETE LİDERİ VEKİLİ!
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan zanlılardan Karslılar Grubu üyesi 20 kişi dün İstanbul Adliyesi'ne getirildi. "Hanımağa" lakabıyla tanınan Ayten Süleymanoğlu'nun, grubun cezaevinde bulunan çete elebaşısı Z.S.'nin kız kardeşi olduğu ve çeteye liderlik yaptığı ifade edildi. Daha önce de 10 ay cezaevinde yattığı belirtilen Ayten Süleymanoğlu, komplo kurbanı olduğunu ileri sürdü. İzmirliler Grubu'ndaki 15 kişinin adliyeye bugün getirileceği belirtilirken, 5 kişinin daha arandığı kaydedildi.

BUGÜN NELER OLDU