İşte Yeni Ay'ın bilinmeyenleri

Cumartesi 05.09.2009 12:19
Güncelleme: Cumartesi 05.09.2009 13:25
ABONE OL
Gişede büyük ilgi gören 'Alacakaranlık' filminin devam filmi olan 'Yeni Ay'ın çekimleri bitti. Life&Style dergisi, serinin ikinci filmine ilişkin bilinmeyenleri derledi.İşte 'Yeni Ay'ın merak edilenleri:

1. Filmin başrol yıldızı Robert Pattinson, tüm seti şakalarıyla gülmekten kırıp geçirmiş. Pattinson'ın rol arkadaşları, çekimlerde gerildikleri zaman Pattinson'ın komik şakalarıyla ortamı sakinleştirdiğini dile getiriyor.

2. Filmde Alice Cullen karakterini oynayan Ashley Greene, çekimlerin yapıldığı Kanada'nın Vancouver kentinin nemli havasına hiç dayanamamış.

3. Robert Pattinson ve Kristen Stewart, dört kitaplık seride en çok, 'Yeni Ay'ı okumaktan keyif aldıklarını itiraf etti.

4. Tüm ekip gece çekim yapmaktan hiç hoşlanmamış. Özellikle çocukları olan oyuncular ve set çalışanları çekimlerin erken saatte bitmesini istemiş.

5. Yapımcılar, 'Yeni Ay'da ilk filme oranla daha fazla özel efektin kullanıldığını belirtti.

6. Oyuncular rol arkadaşları Peter Facinelli'nin harika bir aşçı olduğunu anlattı. Nikki Reed, "Onun makarnaları hâlâ tüm setin dilinde" şeklinde konuştu.

7. Taylor Lautner, yarı çıplak sahneleriyle dikkat çekecek. Bu sahneler Lautner için biraz zor geçmiş, ünlü aktör "Yağmurda, bir jean'le tam 12 saatte çekilen sahne beni yordu" dedi.

8. Taylor Lautner, bu ay çekimlerine başlanan serinin üçüncü filmi 'Eclipse'den önce rolü için tam beş kilo aldığını söyledi.

KOKULARI GÜZELDİ

9. Filmin bir diğer yıldızı Billy Burke, Stephenie Meyer'ın kaleme aldığı serinin kitaplarının tümünü okumadığını itiraf etti.

10. Peter Facinelli, çekimlerden fırsat buldukça ekip için poker partileri düzenlemiş.

11. Filmin oyuncuları, çekimleri biten 'Yeni Ay'ı henüz izlemediklerini dile getirdi.

12. Ekipteki herkes Robert Pattinson ve Kristen Stewart'ın parfümlerine hayran olduklarını ve sürekli çok güzel koktuklarını açıkladı.

13. İkinci filmin yönetmeni Chris Weitz ile ilk kez çalışan ekip, yönetmenlerinin disiplini ve dikkatinden çok memnun olduğunu dile getirdi.

14. Tüm ekip çekimlerden fırsat buldukça Burger King'te yemek yemiş. Oyuncuların canı sürekli hamburger çekmiş.

15. Robert Pattinson'ın filmdeki en sevdiği sahne Edward'ın Bella'yla (Kristen Stewart) yaşadığı ayrılık sahnesi olmuş.

16. Yapımcılar, seri için dörtten fazla film çekebileceklerini dile getiriyormuş.

17. Oyuncular çekimlerden her fırsat bulduklarında, hemen Twitter.com'a girip, hayranlarının mesajlarını okuyormuş.

18. Robert Pattinson'ın çekimler sırasında kafası o kadar filme entegre olmuş ki, otomobilini nereye park ettiğini bile unutuyormuş.

19. Yapımcılar ikinci filmin ilk filme oranla daha fazla aksiyon içerdiğini belirtiyor.

20. Kristen Stewart çekimler esnasında, bir kez, omzunu ciddi şekilde incitmiş.