Vali'yi şoke eden hesap

Borç batağındaki Erzurumspor'un hesaplarını inceleten Erzurum Valisi, kulüp müdürünün bir milyon, malzemecinin ise 378 bin lira alacağı olduğunu öğrenince şaşkına döndü

Cumartesi 05.09.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 05.09.2009
ABONE OL
Türkiye Futbol Federasyonu'na borcunu ödeyemediği için transfer yapamayan ve genç takımla yeni sezona başlamak zorunda kalan TFF 2. Lig 3. Grup takımlarından Erzurumspor'un hesaplarını inceleme altına alan Erzurum Valiliği, çarpıcı sonuçlara ulaştı. Vali Sami Bulut, yaptıkları ilk incelemede, kulüpte 10 yıldan bu yana kulüp müdürü olarak görev yapan bin lira maaşlı Haluk Recai Tufançlı'nın 1 milyon TL, geçtiğimiz yıl emekli olup, ayrılan 750 lira maaşlı malzemeci İbrahim Sırtıkara'nın da 378 bin TL alacağının bulunduğunu ve bu alacak nedeniyle kulüp alacaklarına temlik koydurduklarını tespit etti. Erzurum Valisi Sami Bulut, kulübün yaklaşık 8.6 milyon TL borç nedeniyle iddaa gelirlerine temlik konulduğunu söyledi.

'BORÇLAR GERÇEK DEĞİL'
Geçtiğimiz yıl iddaa gelirlerinden 2 milyon 309 bin TL icra dosyalarına ödendiğine dikkat çeken Vali Bulut, "Borç tablosuna baktığımızda, kulübün çalışanına 1 milyon 378 bin TL borç olduğunu gördük. Kulüp müdürü Haluk Recai Tufançlı, bugüne kadar 500 bin TL tahsil etmiş, 500 bin TL için de sırada bekliyor. Malzemeci İbrahim Sırtıkara da 378 bin TL alacağını tahsil etmek için sırada. Kamuoyunda ise bu borçların gerçek olmadığına dair çok ciddi iddialar var. Bunlar hiç araştırılmamış. Şimdi biz Valilik olarak, kulübün hesaplarını inceleme altına alıyoruz" dedi.

https://www.sabah.com.tr