Havalar nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre günlük hava tahminleri...

Pazar 06.09.2009 10:06
Güncelleme: Pazar 06.09.2009 10:07
ABONE OL
Hava başta Ege ve Akdeniz sahilleri olmak üzere Türkiye'nin büyük bir bölümünde az bulutlu ve açık geçecek. Hava sıcaklığı ise tüm Türkiye'de mevsim normallerinin üstünde olacak.

Hava, başta Ege ve Akdeniz sahilleri olmak üzere Türkiye'nin büyük bir bölümünde az bulutlu ve açık geçecek. Hava sıcaklığı ise tüm Türkiye'de mevsim normallerinin üstünde olacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edilen bilgiye göre; bugün Giresun, Trabzon, Rize ile Artvin'in Hopa ilçesinde ve sabah saatlerinden sonra Samsun ve Ordu, gece saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyı kesimleri ile güneydoğu bölgelerimizde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, zamanla Marmara ile Kuzey ve Kıyı Ege'de kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERE GÖRE HAVA

Marmara: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

Ege: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeyi parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; Kuzey ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak esecek.

Akdeniz İçanadolu ve Batı Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık

Doğu Anadolu Bölgesi: Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve doğusu parçalı bulutlu geçecek. sağanak yağışlı.