Tv'de yaşlı erkek furyası var

Pazartesi 07.09.2009 09:34
Güncelleme: Pazartesi 07.09.2009 10:33
ABONE OL
Uzun yıllar habercilik yaptıktan sonra 'Aramızda Kalsın' adlı life style bir programa başlayan Seda Akgül: Televizyonda güzel kadınların modası geçmez ama bu aralar yaşlı erkek furyası var galiba!

Kurulduğu ilk günden bu yana tv8'de program yapımcılığından ana haber sunuculuğuna kadar birçok farklı görevde bulunan Seda Akgül, şimdi de hazırlayıp sunduğu 'Aramızda Kalsın' adlı life style programla adından söz ettiriyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Akgül, programını ve televizyon dünyasını anlattı: tv8'in yeni kurulduğu dönemlerde, diğer kanalların koca bir ekiple yaptıkları işi sadece ben ve kameranım üstlenirdik. Brüksel'den kesintisiz sekiz saat canlı yayın yaptığımı hatırlıyorum. Son bir yıldır ise 'Sabah Kahvesi' ve 'Aramızda Kalsın' isimli programlarla izleyicinin karşısındayım. Bu zorlu sektörde boş durmamaya çalışıyorum yani. Haber o kadar hızlı ve zor ki, haberden yetişen bir insanı artık hiçbir şey şaşırtamaz. Canlı yayınlardaki rahatlığımı ve kontrolümü tamamen haber terbiyeme borçluyum. Tam beş yıl boyunca usta spiker Erkan Oyal ile birlikte ana haberi sunduk. Çok uyumlu ve izlenen bir ekiptik. Sadece değişiklik olsun diye bu kadronun bozulması beni üzdü doğrusu. Bu sektörde başarı her zaman sizin yeteneklerinizle doğru orantılı değil. Her şeyin bir modası var. Mesela kadın ana haber spikeri kalmadı ortalarda. Mehmet Ali Birand, 'Sarışın güzel kadınların modası geçti' demişti. Güzel kadınların modası geçmez ama bu aralar yaşlı erkek furyası var galiba!

DOĞAL YETENEĞİM VAR

Talk show yapacak doğal yeteneğim ve life style programlarda çok faydasını gördüğüm antika merakı, gurme eğitimleri, kitap araştırmacılığı ve felsefe incelemeleri gibi hobilerim var. Yıllardır bu sektörde ciddi bir duruşum olduğu için konuk bulmakta da zorlanmıyorum.