Esenler'de elektrik direğine yıldırım düştü

Esenler'de bir elektrik direğine düşen yıldırım büyük korkuya neden oldu. Olay sırasında camiye gitmekte olan bir kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 08.09.2009 09:30 ABONE OL
Esenler Kemer Mahallesi 948. Sokak'ta bulunan elektrik direğine saat 21.00 sıralarında yıldırım düştü.

Kısa süreli ve bölgesel olarak görülen yağışla birlikte düşen yıldırım nedeniyle mahalle sakinleri büyük korku yaşadı. Olay sırasında teravih namazı için camiye gitmekte olan bir kişi yaralandı. İsmi öğrenilemeyen yaralının özel bir otomobille hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Elektrik direğine düşen yıldırım, bir apartmanın girişindeki doğalgaz kutusunun da patlamasına neden oldu. İhbar üzerine olay yerine gelen İGDAŞ ve itfaiye ekipleri gerekli tedbirleri aldı. Emniyet şeridiyle kapatılan sokaktaki evlerde, polis ve zabıta ekipleri kontrollerde bulundu. Büyük korku yaşayan ve evde çocuğu kalan bir kadın, ağlayarak evine koştu.

Olayı anlatan vatandaşlar, yıldırımın büyük bir gürültüyle elektrik direğine düştüğünü ve duman çıktığını anlattı. Mahalle sakinleri, camiye gitmekte olan ve olayda yaralanan bir kişinin hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Sokakta bulunan evlerin yetkililer tarafından kontrol edilmesinin ardından vatandaşlara girmeleri için izin verildi. Herhangi bir olumsuzluğu karşı olay yerinde uzun süre ambulans hazır bekletildi.
BUGÜN NELER OLDU