Sel mezarlıktaki cesetleri götürdü

Balıkesir'in Gönen ilçesinde selin bastığı köy mezarlığında bulunan cesetler, toprak kayması ve aşınma nedeniyle yüzeye çıktı. Sivil Savunma Müdürlüğü Arama Kurtarma ekipleri, Dereköy'de sel sularının götürdüğü 2 cesede ulaştı.

Çarşamba 09.09.2009 00:00
ABONE OL
Bandırma ve Gönen ilçelerinde yaşanan sel felaketinin yol açtığı yaralar sarılmaya çalışılıyor. Bandırma'da birçok ev ve işyeri sular altında kalırken, fabrikalarda mahsur kalanların yardım ekipleri tarafından kurtarılmasına çalışıldığı, su altındaki ev ve işyerlerinin de tahliyesine çalışıldığı bildirildi. Bu arada, Gönen ilçesinde büyük hasara yol açan sel felaketi mezarlıkları da etkiledi. Selden en fazla etkilenen Gönen'e bağlı Dereköy'de köprü yıkılırken, dere yatağında bulunan bazı evler zarar
gördü. Dereköy'e ait mezarlıktaki cesetlerin de sel sularına kapıldığı bildirildi.

Arama kurtarma ekiplerinin bölgede 2 ceset bulduğu, mezarlıktan çıktığı tahmin edilen cesetlerin sayısının daha da artabileceği belirtiliyor. Son 24 saattir arama çalışmaları süren sulara kapılan Hasan Yılmaz'ın ise henüz bulunamadığı, arama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.