Ambulans şoförünün kuşkulu ölümü

Adana'da, bıçaklı saldırıda yaralanan ve tedavisi tamamlanarak hastaneden taburcu edildikten bir süre sonra ölen ambulans şoförüyle ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında, eşinin de aralarında bulunduğu 3 kişi gözaltına alındı.

Cuma 11.09.2009 15:26
Güncelleme: Cuma 11.09.2009 15:28
ABONE OL
Alınan bilgiye göre, yaklaşık iki ay önce Kışla Mahallesi'nde bıçakla yaralanan ve tedavisinin ardından taburcu olan ambulans şoförü Ahmet K'nin (45) iki hafta önceki ölümünün şüpheli bulunması üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri soruşturma başlattı.

Hastaneye kaldırıldığında ''kendini bıçaklayan kişiyi tanımadığı ve yüzünü görmediği'' şeklinde ifade veren Ahmet K'nin taburcu edilmesinin ardından ölmesi üzerine, eşi Ayşegül K'yi (25) takibe alan ekipler, ambulans şoförünün karısına sürekli kötü davrandığını tespit etti.

Ekipler, Ayşegül K'nin halasının oğlu Kadir Ç. ile görüşerek kocasının bıçaklanmasını azmettirdiği yönündeki bilgiler elde edilmesi üzerine söz konusu iki kişi ile olaya adı karışan Rıza C'yi gözaltına aldı.
Ayşegül K, sorgulamasında ''kocasının cinsel iktidarsızlık nedeniyle sürekli kendisine kötü davrandığını, çeşitli fantezilerini denemeye çalıştığını, gerçekleştirmeyince de darbettiğini'' iddia ettiği belirtildi. Şiddete maruz kaldığıyla ilgili yasal işlemlerde bulunduğunu, ancak önlem alınmadığını öne süren Ayşegül K'nin, ''Karakola da başvurdum ama sonuç alamadım. Polise gittiğimi öğrenince daha da kötü davranmaya başladı. Aileme durumu anlattım. 'Bunu ya siz öldürün ya ben öldüreceğim' diye dert yandım. Kadir'in böyle bir şey yapacağını tahmin etmiyordum'' şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen 3 zanlı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mahkemenin, Ahmet K'nin kesin ölüm nedeniyle ilgili Adli Tıp Kurumu raporunun beklenmesine karar verdiği belirtildi.