Kocaeli'de zincirleme kaza

Kocaeli'nin Gölcük ilçesindeki 4 aracın karıştığı zincirleme kazaya giden polislerin de Kartepe ilçesinde kaza yapması sonucu toplam 28 kişi yaralandı.

Cumartesi 12.09.2009 11:03
ABONE OL
Gölcük ilçesi Yazlık Mahallesi Üçevler mevkisinde, Bursa istikametine gitmekte olan İsmail Ertaş yönetimindeki 28 UE 6082 plakalı TIR, aynı yönde seyir halindeki, sürücüsünün ismi henüz tespit edilemeyen 41 LS 830 plakalı otomobille çarpıştı.

Bu sırada arkadan gelen Tanju Dinçay'ın kullandığı 41 FZ 553 plakalı minibüs TIR'a, Mazhar Akıllı yönetimindeki 28 TE 116 yolcu otobüsü ise minibüse çarptı. Kazada, minibüste sıkışan sürücü Dinçay, itfaiye ekiplerinin yardımıyla sıkıştığı yerden çıkarıldı.

Yaralanan minibüs sürücüsü Dinçay ile otobüs ve minibüsün yolcularından Turgay Tosun, Uğur Özkalaycı, Hasan Tahsin Yavaş, Kazım Demiroğlu, Mustafa Hür, Ahmet Sünger, Ayşenur Ekiz, Mete Zılıh, Kamil Türengül, Özlem Çelik, Mustafa Eskin, Şükrü Yavuz ile Ayşe Yılmaz, Gölcük Devlet Hastanesi'ne, Arif Çongur, Ayşegül Yolal, Merve Demirel, Naim Yıldız, Onur ve Özgür Şen, Recep Cihan ve Yasemin Türengül, Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ayşegül Yolal daha sonra Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Kaza nedeniyle D-130 kara yolunun Bursa istikameti yaklaşık 2 saat trafiğe kapalı kaldı. Öte yandan, Kartepe ilçesinden Gölcük'teki kazaya gitmek üzere D-100 kara yolunda ilerleyen polis otosu, Hikmet Kılıç'ın kullandığı 41 PK 635 plakalı minibüsle Köseköy ışıklar mevkisinde çarpıştı. Kazada yaralanan Bölge Trafik Şube Müdürlüğünde görevli A.Ç. ve R.C. ile minibüs sürücüsü Kılıç, Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Minibüsteki Abdullah Kurt İzmit SEKA Devlet Hastanesi'nde, Erdem Bilgin ve Turgay Akman ise Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesin'de tedaviye alındı.