Berna yarın yeniden aranacak

Tekirdağ'ın Saray ilçesinde, sele kapılan 5 kişilik Çakar ailesinden 8 yaşındaki Berna'yı arama çalışmalarına yarın yeniden başlanacak.

Pazar 13.09.2009 12:49
ABONE OL
Erzurum'dan 4 yıl önce çalışmak için göç ettikleri Tekirdağ'ın Saray ilçesinde bir çiftlik evine yerleşen ve 6 gün önce sele kapılan Çakar ailesinin küçük üyesi Berna'yı bulmak için yapılan arama çalışmasına sağanak dolayısıyla dün ara verilmişti.

Arama çalışmaların yürütüldüğü kıyı hattının sağanaktan etkilenmesi nedeniyle bugün de arama yapılmayacağını ifade eden yetkililer, hava şartlarının uygun olması durumunda çalışmalara yarın başlanacağını bildirdi.

Afetin yaşandığı ilk günden itibaren dere yatağında arama çalışmalarını sürdüren Emniyet Müdürlüğüne bağlı Sualtı Grup Amirliği dalgıç polislerinin 10 kilometrelik hat üzerindeki aramalarını tamamladığını ifade eden yetkililer, bundan sonraki çalışmaların sivil savunma ekiplerince yürütüleceğini belirtti.

Tekirdağ'ın Saray ilçesinde bir çiftlik evinde çobanlık yapan Fatih Çakar (50), eşi Handan (30), kızları Büşra (12), Afra (6) ve Berna (8), 8 Eylülde meydana gelen selde boğulmuş, Çakar ailesinden anne Handan ve kızları Büşra ve Afra'nın cesetleri, sel felaketinin yaşandığı bölgenin 5-6 kilometre uzağında, baba Fatih Çakar'ın cesedi ise 10 Eylülde dere yatağında bulunmuştu.