Paris Hilton'a 'imaj' davası açtı

Almanya'da yaşayan işadamı Sezgin Yazıcı, söz verdiği halde mağazasındaki etkinliğe katılmayan Paris Hilton'a "imajını zedelediği" gerekçesiyle 5 milyon euroluk dava açtı

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 15.09.2009 ABONE OL
Almanya'da yaşayan işadamı Sezgin Yazıcı, dünya jet sosyetesinin önde gelen ismi Paris Hilton'a 5 milyon euroluk tazminat davası açtı. Yazıcı, Hilton'ın söz verdiği halde mağazasındaki etkinliğe katılmayarak imajını zedelediğini öne sürdü. Bir dizi etkinlik için Almanya'nın Frankfurt kentine gelen Paris Hilton, ünlü elektronik mağazalar zinciri Mediastar'ın jübile davetine katılma sözü verdi. Frankfurt ve çevresinden gelen binlerce insan, Paris Hilton'ı görmek için Mediastar'a akın etti. Fakat, Paris Hilton etkinliğe katılmadı. Bu durum ziyaretçileri hayal kırıklığına uğrattı. Patron Sezgin Yazıcı ise, çareyi ziyaretçilerin tamamını "VIP" müşteri ilan ederek, herkese içecek ve aperatif ikram etmekte buldu. Bununla da yetinmeyen Yazıcı, konuklara küçük bir arabanın değerini bulan hediyeler verdi. Bazı şanslı ziyaretçiler, Paris Hilton için özel olarak Swarovski taşlarla süslenen "flatscreen" televizyonlar kazandı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZALMANYA'DA 11 ŞUBE
"Paris, hem bizi, hem müşterilerimizi mağdur etti" diyen, ancak maddi zarardan çok, mağazasının imajının zedelenmesinden rahatsızlık duyan işadamı şöyle konuştu: "Paris Hilton'ın geleceğini duyurmak için gazetelere boy boy ilan verdik. Birçok etkinlik organize ettik. Sonuçta herkes onu görmek için buraya geldi. Ama Paris gelmeyince, hayal kırıklığı oldu. Bizim Almanya çapında 11 şubemiz var. İmaj zararımız büyük. Bu nedenle 5 milyon euroluk tazminat davası açıyoruz."

BUGÜN NELER OLDU