Bingöl'de ilk kez beyin tümörü ameliyatı yapıldı

Bingöl Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Rıdvan Açıkalın tarafından bir ilk gerçekleştirilerek beyin tümörü ameliyatı yapıldı.

Çarşamba 16.09.2009 11:35
ABONE OL
Yaptıkları başarılı bir ameliyatla Hayriye Butanrı adlı hastadan beyin tümörü aldığını ifade eden Op. Dr. Rıdvan Açıkalın, hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu ve yakında taburcu edileceğini ifade etti.

Açıkalın, "Daha önce aynı şikayetle 4 hasta bize müracaat etti. Ameliyatı burada yapabileceğimizi söyledik ancak hastaları ikna edemedik. Hayriye Butanrı adlı hastamız da beyin tümörü şikayetiyle bize başvurdu. Ameliyat olması gerektiğini söyledik. Eşi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda ameliyatı burada yapmaya karar verdik. Dört saatlik bir operasyonun ardından hastamızdan tümörü aldık. Şuan durumu gayet iyi. Bizim tek gayemiz hastalarımızın il dışına gitmesinin önüne geçmektir" dedi.

Bingöl'de ameliyat olduğu için insanların kendisini yadırgadığını belirten Hayriye Butanrı ise başarılı bir ameliyat geçirdiğini söyledi. Butanrı, "Ben ameliyat olduktan sonra, insanlar burada nasıl ameliyat olduğuma şaşırdı. Ben insanların olumsuz düşüncelerine rağmen burada ameliyat oldum ve gayet memnunum. Rıdvan hocama teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.