Üniversiteye kayıt yaptıracaklardı

Manisa Celal Bayar Üniversitesi'ne (CBÜ) kayıt yaptırmaya giden öğrencilerin içinde bulunduğu kamyonetin devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Perşembe 17.09.2009 14:42 ABONE OL
Erkan Yıldırım yönetimindeki 35 K 02316 plakalı kamyonet, Celal Bayar Üniversitesi Muradiye kampüsü çıkışında takla atarak devrildi. Kazada, kamyonette bulunan 2 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı.

Olay yerinde yetkililerden bilgi alan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Güzel, kamyonette bulunanların, CBÜ Mühendislik Fakültesine kayıt yaptırmak için geldiğini öğrendiğini söyledi.

Yetkililer, kimlik tespit çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

HAYATINI KAYBEDEN VE YARALANAN ÖĞRENCİLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Muradiye Kampüsü çıkışında kamyonetin takla atması sonucu hayatını kaybeden 2 öğrenci ile yaralanan 6 öğrencinin kimlikleri belirlendi.

CBÜ Mühendislik Fakültesinden 8 öğrencinin, İzmir'den kayıt yenilemek üzere kamyonetle geldikleri Muradiye Kampüsü çıkışında meydana gelen kazada ölen öğrencilerin Gökay İşler (22) ve Erdem Alagöz (26) oldukları anlaşıldı.

Aynı fakültede öğrenci olan ve 35 K 02316 plakalı kamyoneti kullanan Erkan Yıldırım ile birlikte yaralanan diğer öğrencilerin ise Mustafa Soysal (21), Şerif Salmanoğlu (21), Galip Yılmaz (21), Tansu Kundakçılar (22) ile Uğur Erdem (20) oldukları belirlendi.

İzmir'den kamyonetle Manisa'ya gelen 8 öğrencinin kayıt yeniledikten sonra dönüşe geçtiklerinde kazanın meydana geldiği öğrenildi.

CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Güzel, gazetecilere olayla ilgili yaptığı açıklamada, öğrencilerin kayıtlarını yaptırdıktan sonra İzmir'e dönerken, kamyonetin çok hızlı seyrettiğinin, yolun yokuş ve mucur olması yüzünden takla attığının görüldüğünü, bu sırada bazı öğrencilerin de yola savrulduğunu görgü tanıklarının belirttiğini aktardı. Prof. Dr. Güzel, kaza nedeniyle son derece üzgün olduğunu bildirdi.

CBÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ümit Gökkuş ise mevcut ödenekle ve imkanları dahilinde ancak güvenlikle ilgili önlemleri alabildiklerini belirterek, ''Trafik düzenlemesi yapılırken bize soran olmadı. Öğrencileri böyle hazin şekilde kaybetmekten üzüntü duyduk. Ailelerine nasıl haber vereceğimizi bilmiyoruz. Ama yol sorununun bir an önce çözümlenmesini istiyoruz'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU