İşsiz enişteden bayram cinayeti

İstanbul Esenyurt'ta bayram namazı sonrası marketlerini açan iki kardeş maddi destek verdikleri enişteleri tarafından başlarından vurularak öldürüldü

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 21.09.2009 ABONE OL
Esenyurt'ta bayram namazından çıktıktan sonra marketlerini açan Muharrem ve İlbay Karahan kardeşler, aylardır işsiz olan enişteleri Erkan M. tarafından öldürüldü. Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Karahan Süpermarket'e ekmek almak için giren vatandaşlar, 36 yaşındaki iki çocuk babası Muharrem Karahan ve kardeşi 28 yaşındaki İlbay Karahan'ın kanlar içindeki cesedi ile karşılaştı. Durumu polise bildiren vatandaşlar, iki kardeşin enişteleri Erkan M.'nin olay yerinden hızla koşarak kaçtığını söyledi. İki kardeşin başlarına sıkılan birer kurşunla öldürüldüğünü belirleyen polis, Erkan M.'nin peşine düştü.

'BAYRAMDA SÜRPRİZİM VAR'
Öldürülen iki kardeşin yakınları, sabah beraber bayram namazını kıldıklarını belirtti. Daha sonra İlbay Karahan'ın marketi açtığını, ağabeyi Muharrem Karahan'ın ise kahvaltı yapmak için evine gittiğini belirten yakınları, "Erkan M. markette İlbay Karahan'ı öldürdükten sonra, üst katta oturan ağabeyi Muharrem Karahan'a telefon açıp öldürmek için markete çağırdı" dedi. İşsiz olduğu için Karahan kardeşlerden maddi destek alan Erkan M.'nin eşi Sevilay M.' yi dövdüğü ve bu yüzden Karahan kardeşlerin tepkisini çektiği öğrenildi. Erkan M.'nin ise önceki gün tartıştığı eşine "Bayramda size sürprizim var" dediği belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU