"Sen gerçek misin?"

New York'ta yaşayan borsacı Selim Sarı ile hayallerindeki aşkı yaşayan Didem Uzel, yaşadığı romantizme ve tutkuya kendisinin bile inanmakta güçlük çektiğini söyledi. Uzel: Güzel bir rüyada gibiyim. Bir gün sabah olsa, ben uyansam bile yüzümde hep bir gülümseme olacak.

Perşembe 24.09.2009 10:30
Güncelleme: Perşembe 24.09.2009 11:56
ABONE OL
Yıllardır her yerde her fırsatta 'aşkı arıyorum' diyen ve böylece evrene olumlu mesaj yolladığına inanan Didem Uzel sonunda 'beyaz atlı prensi' ile tanıştı. New York'ta yaşayan borsacı sevgilisi Selim Sarı ile üç haftadır Amerika'nın altını üstüne getiren Didem Uzel'le telefonda konuştuk.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ* New York'ta sevgilinizin yanındaymışsınız. Nasıl tanıştınız?
Biz hem İstanbul'da hem de New York'ta tanıştık. Selim uzun süre benimle tanışmanın yollarını aramış sonra ortak arkadaşlarımız olduğunu öğrenmiş. O andan itibaren bir sürü plan yapmış ama bir türlü olmamış. Ne zaman yaz tatili için İstanbul'a gelmiş, o zaman tanışma planını devreye sokmuş. Telefonla konuştuk ama bir türlü biraraya gelemeden Selim New York'a dönmek zorunda kaldı. New York-İstanbul arası telefon hattında başladı her şey... Bu telefon konuşmaları günde beş saate filan çıkınca, Selim, beni davet etti.

BELKİ BURADA YAŞARIM

* Orada neler yapıyorsunuz?

Aslında Selim ile yüz yüze tanışmak için gelmiştim sadece ve bir hafta kalacaktım. Ama geldiğimden beri dört kere bilet değiştirdik. Birbirimize aşık olunca bu süreyi uzattık. Bir aya yakın zamandır buradayım ve sanırım ay sonu döneceğim. Burada yaşamayı da düşünmeye başladım. New York'u çok sevdim. Selim bana New York'u öğretiyor. Birlikte yaptığımız her şey, gittiğimiz her yer, yediğimiz her yemek çok keyifli. İki sevgilinin yanında çok da iyi iki arkadaş olduk burada. Bayramda Karayip'lerde Barbados Adası'nda tatildeydik mesela... Eğer burada yaşamaya başlarsam mutlaka bir okula giderim. Belki çeşitli dergilere buradan yazı yazarım. Geçen gün Soho'da 'Sex and the City 2'nin çekimlerine rastladım; seyretmek bile çok keyifliydi. Broadway'de Jude Law'un 'Hamlet' oyununu izledik, muhteşemdi. Yani burada her an her şey olabiliyor...

* Sevgiliniz ne iş yapıyor?
Wall Street'de çalışıyor. New York dünya finansının merkezi ve Selim burada çok başarılı bir borsacı. Büyük para yöneticileri için dünya piyasalarında işlemler yaşıyor. Çok yoğun bir çalışma temposu var ve işten kalan vaktinin tamamını benim için ayırabilecek kadar bana karşı tutkulu bir adam. Her gün yüzüne bir kez daha bakıp, "Sen gerçek misin?" dediğim biri...

NİHAYET SIRA GELDİ

* Bu aşkı bir tesadüf olarak mı görüyorsunuz yoksa daha önce röportajlarınızda anlattığınız 'Beyaz atlı prens'i çok istediniz de, Allah karşınıza mı çıkardı?

Ben tesadüflere inanmam; hayatta başıma gelen her şeyin iyi bir nedeni olduğuna inanırım. Yaşamımdaki her şey, her insan, her olay Karma'mım bir parçası. Evet, uzun süredir gerçek aşk için evrene mesaj gönderiyordum, nihayet sıra bana geldi...

* O zaman şimdi 'Alice Harikalar Diyarında' benim için yazıldı diyebiliyor musunuz?
Aynen öyle... Güzel bir rüyada gibiyim. Bir gün sabah olsa, ben uyansam bile yüzümde hep bir gülümseme olacak...

* Daha önce bir röportajınızda, "Nefes terapisi almış ve hayatım olumlu yönde hızla değişmeye başladı" demiştiniz. Bu nefes terapisinin bu hayalini kurduğunuz aşkı yaşamanızda da etkisi olduğunu düşünüyor musunuz?
Kesinlikle evet! Katıldığım 'Mucize Nefes Semineri'nden sonra hayatımda gerçekten sürprizler oldu. Bu da onlardan bir tanesi. Hayatımda verdiğim en doğru karar, bu kursa katılmak olmuş.

HAK ETTİĞİM AŞKI YAŞIYORUM

* Bu ilk gerçek aşkım, diyebiliyor musunuz?

Buna cevap vermek için çok erken ama yaşadığım bu büyülü ilişki başıma gerçekten ilk kez geliyor. Hak ettiğim bir aşkın içindeyim. Çok şanslıyım ki, Selim gibi bir erkekle çok geç olmadan karşılaştım. Bildiğim tek şey, onunla yan yana olma isteğim; hepsi bu...

* En çok hangi hareketi ya da özelliği etkiledi sizi?
İlk etkilendiğim şey, işindeki müthiş başarısı. Bir de, her defasında bana elini büyük bir tutkuyla uzatması. Daha sayayım mı? Her yeri güllerle donatacak kadar romantik bir erkek olması, sürprizler yapması.