Düğüne değil ölüme gittiler

Düğüne gitmek üzere yolun karışınsa geçmek isteyen 4 kişiden 3'üne minibüs çarptı, kazada ikisi karı koca 3 kişi hayatını kaybetti.

Cuma 25.09.2009 09:12
Güncelleme: Cuma 25.09.2009 09:29
ABONE OL
Kaza dün akşam 21.30 sıralarında meydana geldi. Manisa'nın köklü ailelerinden Kabadağ ailesinden Engin Mühendislik'in ortağı işadamı Cafer Kabadağ'ın diş hekimi kızı Asuman ile Diyarbakır Çermik Başsavcısı İsmail Mermerci çiftinin İzmir-Manisa yolu üzerinden bulunan Anıt Kafe'deki düğünü gelen ölüm haberiyle mateme döndü.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Aileye dünür olan Şaban Beşer(65), Necmiye Beşer (57), Merdiye Doğmuş (45) ve Huriye Şengül (55) Anıt Kafe'de bulunan düğüne yetişmek için İzmir-Manisa yolunu karşıdan karşıya geçmek istedi. Bu sırada Manisa'dan İzmir yönüne gitmekte olan Osman Berker Armağan (23) yönetiminde 34 Er 1235 plakalı minibüs talihsiz aileye hızla çarptı.

Kazada Şaban Beşer ve Merdiye Doğmuş olay yerinde yaşamını yitirdi. Necmiye Beşer ise kaldırıldığı Merkez Efendi Devlet Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bu arada Huriye Şengül ise yolu karşıya geçmeyi başararak ölümden kurtuldu. Kaza yerine 150 metre geride bulunan düğün salonuna ulaşınca orkestra susturuldu. Yaşanan şok nedeniyle düğün iptal edildi.

Cumhuriyet Başsavcısı olan damat İsmail Mermerci ise kaza yerine koştu. Ölenlerin dünürü olan Hasan Kabadağ ise sinir krizleri geçirdi. Düğün sahibi kardeşi Cafer Kabadağ ise olay yerine gelerek ağabeyini teselli etti. Olay yerine Emniyet Müdürü Adem Aydemir, Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Bayram Laçalar gelerek bilgiler aldı.

Kazada yaşamını yitiren Şaban ve Necmiye Beşer çiftinin ise MHP İl Başkan Yardımcısı Engin Kabadağ'ın kayınpederi ve kayınvalidesi olduğu belirtildi. Ayrıca yolu karşıdan karşıya geçerken yaşamlarını yitirenleri düğün evine getiren ve düğün yerini geçtiği için U dönüşü yaparak yolun karşısında indiren kişinin ise ölenlerden Merdiye Doğmuş'un eşi Necati Doğmuş olduğu öğrenildi. Bu arada kazaya neden olan sürücü Osman Berker Armağan ise polis tarafından göz altına alınırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Otopsi yapıldıktan sonra cesetler olay yerinden polisler tarafından kaldırıldı. Kaza nedeniyle trafik ek şeritten verildi.