Şehrin göbeğinde bir milyonluk kanlı gasp

Döviz bürosu kuryesi üç kişinin aracına trafikte tuzak kuran gaspcılar, emekli komiseri öldürdü. 1 milyon TL'yi gasp ettiler ve plakasız motosikletlerle kaçtılar

  1. Haberler
  2. Yaşam
Cuma 25.09.2009 ABONE OL
İkisi motosikletli altı gaspçı, Şişli'de caddenin ortasında döviz bürosu kuryesi emekli komiseri öldürüp çantasındaki 1 milyon TL ile kayıplara karıştı. Ölen kuryenin, Nurullah Tevfik Ağansoy'a yönelik silahlı saldırıda tetikçinin üzerine atlayarak suikastı önleyen başkomiser Dursun Körkoca olduğu öğrenildi. Gasp ve cinayet, dün sabah 11.30'da Şişli Osmanbey'de meydana geldi. Mecidiyeköy'deki Çağdaş Factoring'de görevli Başkomiser Dursun Körkoca ve beraberindeki iki görevli, Rumeli Caddesi'ndeki Garanti Bankası Şubesi'nden 1 milyon TL çekti. Üç görevli paranın bulunduğu çantayı bagaja koyarak otomobille bankadan ayrıldı. Trafik daha sakin diye Kazım Orbay Caddesi'ne giren araç, caddenin ortasında duran ve plakası olmayan bir Honda nedeniyle trafikte sıkıştı. Görgü tanıkları, Honda'nın üç kuryenin aracına arkadan bilerek çarptığını söyledi. Olayı kaza zanneden iki görevli, otomobilden inip kendilerine çarpan aracın yanına giderken plakası olmayan iki motorsiklet belirdi.

SİYAH HONDA İLE TUZAK

Otomobilden inen iki kuryenin etrafını saran gaspçılar, göz yaşartıcı gaz sıkarak etkisiz hale getirdi. Bu arada otomobilde bulunan 63 yaşındaki Başkomiser Dursun Körkoca, saldırganlara direndi. Gaspçılardan birisi emekli başkomiser Dursun Körkoca'ya bir el ateş etti. İkisi motosikletli 6 kişi oldukları belirlenen gaspçılar, içinde 1 milyon TL bulunan para dolu çantayı alıp plakasız iki motosiklet ve yine plakasız camları siyah film ile kaplı Honda marka otomobille kaçıp gözden kayboldular. Atardamarı parçalandığı için aşırı kan kaybeden emekli başkomiser Dursun Körkoca çevredekilerin yardımıyla Şişli Etfal Hastanesi'ne kaldırdı. Körkoca ameliyat sırasında hayatını kaybetti. Körkoca üç çocuk babasıydı.

BUGÜN NELER OLDU