Havalar nasıl olacak? -HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Cumartesi 26.09.2009 08:09
Güncelleme: Çarşamba 18.10.2017 12:23
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre: öğle saatlerinden sonra İç Ege (Muğla, Denizli, Afyonkarahisar, Uşak), Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur), Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa) ile Edirne, Kırklareli, Konya ve Karaman, akşam saatlerinden sonra Batı ve Orta Karadeniz kıyıları (Zonguldak, Bartın, İnebolu, Sinop, Samsun, Ordu) ile Kocaeli, Sakarya ve İstanbul'un kuzey ve doğu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

HAVA SICAKLIĞI : Ülkemiz genelinde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR : Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara'da kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ve ülkemizin güneydoğu bölgelerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, öğleden sonra Marmara ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA :
Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Edirne ve Kırklareli, akşam saatlerinden sonra Kocaeli, Sakarya ile İstanbul'un kuzey ve doğu çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek.

EGE : İç kesimleri ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İç Ege (Afyon, Muğla, Denizli, Uşak) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.
AKDENİZ : Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz (Antalya, Isparta, Burdur) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU : Batısı ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Konya ve Karaman çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ : Batısı ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra bölgenin kıyı kesimleri (Zonguldak, Bartın, İnebolu, Sinop) hafif sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Kıyıları ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Doğu Karadeniz kıyıları (Giresun, Trabzon, Rize, Hopa), akşam saatlerinden sonra Samsun ve Ordu çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU : Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...