Acılı anne: Kızımı kendi elimle ölüme götürmüşüm

Aşırı dozdan hayatını kaybeden üniversiteli Begüm'ün annesi, kızına eroin satan kişinin AMATEM'de aynı koğuşta yattığı eski öğretmen çıkmasına isyan etti

Pazartesi 28.09.2009
ABONE OL
AŞIRI doz yüzünden geçtiğimiz 30 Ağustos'ta hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Begüm Veral'in annesi Yeşim Argun, kızına AMATEM'de tedavi gördüğü sırada tanıştığı eski bir kimya öğretmeni Aylin B.'nin uyuşturucu temin ettiğinin ortaya çıkması üzerine, "Kızımı kendi ellerimle ölüme götürmüşüm" dedi.

SEVGİLİYE İSPAT İÇİN
Kocaeli Üniversitesi Derbent Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi Begüm Veral'ın annesi Yeşim Argun, kızının eroine yeni başladığı dönemde, kendi isteğiyle bırakmak istediği için AMATEM'e yatırdığını söyledi. Kızının, ileri derecedeki eroin bağımlılarıyla iki ay aynı koğuşa yatırıldığını söyleyen anne Argun, kızının bu nedenle öldüğünü savundu. Acılı anne Argun, "Kızım eroini bırakmak için benden yardım istedi, ben de kızımı kendi ellerimle onu ölüme götüren AMATEM'e yatırdım. Kızım, iki ay boyunca ona eroin satan öğretmen Aylin B. ile aynı koğuşta kalmış. Yeni başlayanlarla bağımlılar nasıl aynı koğuşta yatar?" diye sordu. Yeşim Argun, kızının eroin bağımlısı erkek arkadaşına eroini bıraktırmak için, "Sen bırakmazsan ben başlarım" dediğini anlattı ve şöyle konuştu: "Kızım bu tehdidi savurduktan sonra erkek arkadaşı bir gün ona eroini getirerek 'Al, sen bırak bırakabilirsen" demiş. Kızım kendi sözüne yenik düşmemek için eroine başlamış."

'SİZ GEÇ KALMAYIN'
Kızının eroine başladığını bilgisayarını kontrol ederken tesadüfen öğrendiğini belirten Yeşim Argun, "Sakın çocuğunuzun kolunda ve bacağında iğne izi yok diye uyuşturucu kullanmadığını düşünmeyin. Kızımda hiç iğne izi yoktu. Eroini dişlerine sürerek ağızdan alıyormuş, kendisinden büyük bağımlılar öğretmiş" diyerek aileleri dikkatli olmaya çağırdı. Argun, "Çocuğunuzun çantasında göz damlası var mı bakın. Mesajlarını denetleyin. Siz geç kalmayın. Her ölüm bir mesajdır, ben bu mesajı kızımın ölümüyle aldım."

https://www.sabah.com.tr