Havalar ısınacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Salı 29.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 29.09.2009 09:40
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri görülecek olan yağışların; Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Ülkemizin güney, iç ve doğu bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, heyelan, taşkın, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

SİS UYARISI: Sabah saatlerinde Bolu başta olmak üzere Ülkemizin iç bölgelerinde yer yer sis olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (düşük görüş mesafesi, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu geçecek. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Bölgenin kuzeydoğusu (Kayseri ve Sivas) parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde bölge genelinde sis görülmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Bolu, Düzce, Karabük ve Kastamonu) sis görülmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt) ile Ordu çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. yağışların; Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır) aralıklı yağmur ve sağanak, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...