'Banka bebek'in üç haftası kaldı

Sperm bankası yoluyla hamile kalan 43 yaşındaki Güner Özkul, ismini açıklamak istemediği kızını üç hafta sonra doğuracak

Çarşamba 30.09.2009
Güncelleme: Çarşamba 30.09.2009
ABONE OL
Türk sinemasının efsane ismi Münir Özkul'un tiyatrocu Suna Selen'le evliliğinden olan kızı Güner Özkul (43), yurtdışındaki bir sperm bankasından aldığı spermle 8.5 ay önce hamile kalmıştı. Önceki akşam Çağın Irmak'ın "Karanlıktakiler" filminin İstanbul'daki ünlü alışveriş merkezi Kanyon'da yapılan galasında objektifimize takılan sanatçı, büyüyen karnıyla dikkat çekti. Sunucu ve oyunculuk yapan Özkul, üç hafta sonra doğum yapacağını söyledi. Kız bebek annesi olacak Özkul, çocuğun isminin sürpriz olduğunu ve kimsenin bilmediğini söyledi.

'ÇOK SIRA BEKLEDİM'
Başından bir evlilik geçen Güner Özkul, sperm bankası yoluyla hamile kalmasının nedenini şöyle açıklamıştı: "Hayatımda kimse yok. Ama anne olmak da istiyorum. Yaşım geçiyor, sağlık sorunlarım bulunuyor. Sperm bankasına başvurdum. Aylarca sıra bekledim. Çünkü çok talep var." Sperm bankası kanalıyla hamile kaldığını açıklayan ilk Türk oyuncu ise Leyla Kömürcü'ydü. Leyla Kömürcü'nün New York'taki bankadan sperm alıp doğurduğu oğlu Kayra şu an iki yaşında.