'İyi insandı' sözünü en çok hak edendi

Cenaze töreninde konuşan Erdal Şafak, Tülbentçi'nin ''İyi insandı" sözünü dünyada en çok hak eden insanlardan biri olduğunu söyledi

Çarşamba 30.09.2009
Son Güncelleme: Perşembe 27.05.2010
ABONE OL
Gazete ve basın reklamcılığının duayeni, SABAH'ın kurucularından Fazıl Irmak Tülbentçi, dün son yolculuğuna uğurlandı. Tatil için gittiği Kıbrıs'ta 71 yaşında hayatını kaybeden Turkuvaz Reklam Grubu danışmanı ve art direktör Fazıl Irmak Tülbentçi için ilk tören dün SABAH-atv binasının önünde düzenlendi. Törene katılarak Tülbentçi'nin eşi Bürkan Tülbentçi'ye başsağlığı dileyen Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, "Çok sayılan, sevilen bir insandı. Mekânı cennet olsun" dedi. Törende bir konuşma yapan SABAH Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak, "Irmak Ağabey, 'İyi insandı' sözünü dünyada en çok hak eden insanlardan biriydi. Onunla hayatı paylaştığım 30 yılı aşkın süre boyunca bir kez olsun herhangi birinin kalbini kırdığını, sesini yükselttiğini, sinirlendiğini görmedim, duymadım. Ardında iyi bir iz bıraktı" dedi. Levent Camisi'ndeki cenaze törenine CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, SABAH gazetesi eski sahibi Dinç Bilgin ile Tülbentçi'nin yakınları ve çalışma arkadaşları katıldı. Dinç Bilgin, Tülbentçi'nin SABAH'ın kuruluşundaki katkılarına dikkat çekerek üzüntülerini dile getirdi. Tülbentçi'nin eşi Bürkan Tülbentçi de duygularını "Güzel yaşadı. Çok sevilmiş, bu nedenle çok mutluyum. Ani ölümü karşısında şoktayım" sözleri ile dile getirdi. Tülbentçi daha sonra Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ÇALIK, TÜLBENTÇİ'NİN EŞİNE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
Tülbentçi'nin cenazesi dün öğle saatlerinde Balmumcu'daki SABAH-atv binasının önüne getirildi. Burada Tülbentçi'nin eşi Bürkan Tülbentçi'ye başsağlığı dileğinde bulunan Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, "Çok sayılan sevilen bir insandı" diye konuştu.