Öğretim üyesi Köprü'de sır oldu

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Dicle Koğacıoğlu'nun otomobili Boğaziçi Köprüsü'nde terk edilmiş halde bulundu. Koğacıoğlu'nun evinde, ailesine hitaben "Sizi çok üzdüm" yazdığı bir mektup bulundu

İstanbul Boğaziçi Köprüsü'nün Avrupa'dan Anadolu yakasına geçiş yönünde, dün sabah 06.00 sıralarında yol kenarında terk edilmiş bir otomobil bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, Boğaziçi Köprüsü üzerindeki güvenlik kamera kayıtlarını inceledi, şüpheli herhangi bir görüntüye rastlamadı. Kayıtlar incelendiğinde otomobilin Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi, Yardımcı Doçent Dicle Koğacıoğlu'na ait olduğu belirlendi. Koğacıoğlu'nun kardeşine ulaşan ekipler, birlikte oturdukları Ulus'taki evlerine gitti. Evde araştırma yapan polis, Koğacıoğlu'nun ailesine bıraktığı "Sizi çok üzdüğüm için üzgünüm. Kusura bakmayın" yazılı notu buldu. Koğacıoğlu'nun intihar etmiş olabileceği ihtimali üzerine, deniz polisi de Boğaz çevresinde arama çalışması yaptı ancak bir sonuç elde edemedi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

DOKTORASI TÖREYDİ

Sabancı Üniversitesi'nde Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Dicle Koğacıoğlu, 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nü bitirdikten sonra New York Stony Brook Üniversitesi'nde doktora yaptı. 2002-2004 yılları arasında Columbia Üniversitesi Hukuk ve Kültür Merkezi ile Pembroke Araştırma ve Kadın Merkezi'nde araştırma görevlisi olarak çalışan Koğacıoğlu'nun ana çalışma alanı hukuk sosyolojisiydi. Türkiye'de kadın sorunları üzerine çalışmalar yapan Koğacıoğlu, namus cinayetleri üzerine yazdığı doktora çalışması ve makaleleri ile sivil toplum kuruluşlarının dikkatini çekti.

BİZE ULAŞIN