Peynir bidonundan esrar çıktı

İzmir'de, otobüsle gönderilen peynir dolu bidonun içinden 2 kilo 270 gram esrar çıktı. Otogara gelip bidonu aldıktan sonra taksiye binmek isteyen M.V.Ç. (23), polis tarafından yakalandı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 07.10.2009 11:54 ABONE OL
İzmir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ve Huzur Timleri'ne bağlı ekipler, Mardin'den İzmir'e peynir dolu plastik bidonun içine saklanmış halde esrar getirileceği ihbarı üzerine harekete geçti.

Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde gelecek otobüsü beklemeye başladı. Beklenen süre içinde gelmeyen otobüsün Gaziantep'te bozulduğu, bidonun da başka bir otobüse konularak İzmir'e gönderildiği belirlendi. İki gün boyunca otogarda bekleyen polis, bidonu almaya gelen 23 yaşındaki M.V.Ç.'yi de takibe başladı.

Otobüsten bidonu alıp taksiye binmek üzere ayrılan M.V.Ç., kendisini bekleyen polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Otogar yakınındaki bir kamyon garajında bakım elemanı olarak çalıştığı öğrenilen M.V.Ç.'nin aldığı bidonu açan polis, peynirlerin ortasında poşetlerle paketlenmiş halde 2 kilo 270 gram esrar buldu. Bidon içindeki 6 paket esrarın su sızmasını engellemek için poşetlerle çok sıkı bağlandığı tespit edildi.

Daha önce poliste kaydının bulunmadığı belirtilen zanlının, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.