Milli kalecinin babası tacizden tutuklandı

Kaleci Serdar Kulbilge'nin babası ile 55 yaşındaki bir saat tamircisi, 6 kız çocuğuna cinsel tacizde bulundukları gerekçesiyle tutuklandı. Zanlılar linç edilmek istendi

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde milli kaleci Serdar Kulbilge'nin katip olarak çalıştıktan sonra emekli olan babası Mustafa Kulbilge (60), iddialara göre cami bahçesinde 4 kız çocuğunu elle taciz etti. Taciz olayı kız çocuklarının durumu ailesine bildirmesi ile ortaya çıktı. Aileler şikayetçi olunca Mustafa Kulbilge polis tarafından gözaltına alındı. Öte yandan aynı suç iddiasıyla bir aydır polis tarafından izlendiği belirtilen saat tamirciliği yapan 55 yaşındaki Ahmet Usta da 2 kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla dün akşam saatlerinde gözaltına alındı. Adliyeye çıkarılan her iki zanlı da tutuklanarak cezaevine gönderildi. Hayrabolu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alınan zanlılar suçlamaları kabul etmeyerek kız çocuklarına baba şefkatiyle yaklaştıklarını savundu. Milli kaleci Serdar Kulbilge'nin babası Mustafa Kulbilge polisteki ilk ifadesinde kız çocuklarına karşı art niyetli olmadığını ifade ederek, "Herhangi bir art niyetim olmadı, bana iftira atıyorlar" şeklinde konuştu. Saat tamirciliği yapan Ahmet Usta da suçlamaları kabul etmedi.

DİNDAR OLARAK TANINIYORLARDI

Zanlılar, polisteki ifadelerinin ardından sağlık kontrolü için Hayrabolu Sağlık Ocağı'na götürüldü. Küçük kızlara cinsel taciz iddiasıyla çalkalanan ilçede vatandaşlar ayaklandı. Yoğun güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, tepkili vatandaşları sağlık ocağından uzaklaştırdı. Zanlıların adliyeye getirileceğini duyan çok sayıda vatandaş, adliye önünde beklemeye başladı. Zanlıların kendilerine vermesini isteyen vatandaşlar zanlıların adliye girişleri sırasında linç girişiminde bulundu. Gençlerbirliği'nin milli kalecisi olan Serdar Kulbilge'nin, babası Mustafa Kulbilge'yi geçen yıl umreye gönderdiği ortaya çıktı. Çevresinde dindar olarak tanınan Kulbilge ve Usta, savcılık sorgusunun ardından nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN