Zonguldak'ta yangın

Zonguldak'ta 4 katlı binada çıkan yangında 2 ev zarar gördü.

Terakki Mahallesi Ayvaz Camisi yanında Gülizar Sanlı ve torunları Sefa ile Yadigar Sanlı'nın oturduğu 4 katlı binanın üst katında, kimsenin bulunmadığı sırada yangın çıktı.

Mutfak tüpünden çıktığı tahmin edilen yangına, Zonguldak Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale etti. Başkent Elektrik Dağıtım AŞ İşletme Müdürlüğü ekipleri de evin elektriğini kesti.

Alevlerin yayılması üzerine Kozlu Belde Belediyesi ve Orman Bölge Müdürlüğü itfaiye ekiplerinin de müdahale ettiği yangın, yaklaşık 2 saatte söndürüldü. Ölen ya da yaralananın olmadığı yangında, Sanlı'nın oturduğu evin yanı sıra Almanya'da yaşayan akrabalarının evi kullanılamaz hale geldi.

Sanlı ailesinin komşuları, itfaiye aracının arızalı olduğunu, su pompalamada geç kaldığı için de yangının büyüdüğünü iddia ederek, duruma tepki gösterdi.

Sinir krizi geçiren Yadigar Sanlı, komşuları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Binada yangına müdahale ettikleri sırada dumandan etkilenen itfaiye erlerine, ayran dağıtıldı.

Amcalarının evinde kiracı olarak yaşadıkları bildirilen Sefa Sanlı ile kardeşi Yadigar'ın babasının yaklaşık 10 yıl önce geçirdiği trafik kazasında öldüğü, annesinin de ruhsal durumu bozulduğu için köylerinde yaşadığı öğrenildi.

BİLECİK'TE EV YANGINI

Bilecik'te çıkan yangında iki katlı ev kullanılamaz duruma geldi.

Mehmet Aydoğdu'nun kiracı olarak oturduğu İstasyon Mahallesi Dalakdere 5. Sokak'taki evde, eşi Muhsine Aydoğdu ve oğlu Yunus Emre Aydoğdu'nun bulunduğu sırada belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Rüzgarın etkisiyle evin arka tarafında bulunan ormanlık alana sıçrayıp büyüyen yangın, itfaiye ve orman işletme ekiplerinin 1 saat süren çalışması sonucu kontrol altına alındı.

Soğutma çalışmaları sırasında Aydoğdu'nun, polis nezaretinde değerli eşyaları evden çıkartıldı. TEDAŞ ekipleri mahallenin elektriklerini keserken, alevlerin başka evlere sıçraması ihtimaline karşı yakındaki binalarda yaşayan vatandaşlar evlerinden tahliye edildi.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı yangında, Vali Musa Çolak ve İl Emniyet Müdürü Şuayip Doğanç olay yerinde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı, evde kiracı olarak oturduğu bildirilen Mehmet Aydoğdu'ya geçmiş olsun dileğinde bulundular.

Söndürülen yangın sonucu ev kullanılamaz hale geldi.

BİZE ULAŞIN