'Reddettiği erkek boğdu' iddiası

Arkadaşının otomobilinde telle boğulmuş bir halde ölü bulunan Esra Karsel'in özel eşyaları ve bilgisayarı inceleme altında. Polis Karsel'in özel hayatından ipuçları arıyor

İstanbul Nişantaşı'nda bir modaevinde satış pazarlama sorumlusu olarak çalışan 39 yaşındaki Esra Karsel, önceki gün arkadaşının otomobilinde telle boğularak öldürülmüş olarak bulunmuştu. Vatandaşların ihbarıyla ortaya çıkan cinayetten sonra polis, genç kadının özel eşyalarına ve bilgisayarı incelemek üzere el konulduğunu açıkladı. Ayrıca polis, Karsel'in öldürüldükten sonra arka koltuğuna oturtulmuş ve üzerine battaniye örtülmüş haldeki otomobilin, iş yerine 100 metre mesafedeki Teşvikiye Camisi'nin arka sokağında bırakılması üzerine, cadde ve sokak girişindeki güvenlik kameralarının kayıtlarını da incelemeye aldı. Cinayet sonrasında Esra Karsel'in çantasında ve cesedi üzerinde yapılan incelemelerde, ziynet eşyaları ve parasına dokunulmadığını cinayetin gasp cinayeti olmadığını belirleyen polis, genç kadının sosyal çevresinin genişliği nedeniyle aşk cinayeti üzerinde duruyor. Polis Esra Karsel'in arkadaşlarının ifadelerine başvurdu. Bir arkadaşının verdiği "Esra Hanım sosyal çevresi geniş birisiydi. Herkesi beğenmezdi, ilişkilerinde seçiciydi" sözlerinden yola çıkan yetkililer cinayetin aşk cinayeti olma ihtimali üzerinde duruyor.

YALOVA'DA TOPRAĞA VERİLECEK

Arkadaşının verdiği ifade üzerine, Karsel'in arkadaşlık etmek istemediği bir erkek tarafından öldürülmüş olma ihtimalini değerlendiren polis, görüşme içinde olduğu arkadaşlarını da araştırıyor. Karsel'in şüpheli olarak görülen erkek arkadaşlarının cinayet gecesi nerede ne yaptıklarını araştıran polis, cesedin bulunduğu otomobilin sahibi C.G.'yi de bilgisine başvurmak üzere emniyete götürdü. İfadesinde "Otomobili minibüsle takas yapmıştık. Onun dışında cinayetle ilgim yok" dediği öğrenilen C.G.'nin, Karsel'in iki yıl önce vefat eden eşi Ahmet Duran Baysal'ın yakınlarının yanında çalıştığını ifade ettiği de öğrenildi. Cinayet masası dedektifleri bilgisayarına incelemek üzere el koydukları Karsel'in, telefonuyla cinayet günü kimler ile görüştüğünü belirlemek için incelemeye aldı.

BİZE ULAŞIN