34 kaçak yakalandı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, yabancı uyruklu 34 kaçak yakalandı. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

İlçeye kaçak göçmen getirildiği bilgisine ulaşan Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kisebükü Koyu'nda operasyon düzenledi. Operasyonda, deniz kenarında yasa dışı yollardan yurtdışına kaçmak için tekne bekledikleri iddia edilen, aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu 32 Filistin, 1 Irak ve 1 Afgan uyruklu 34 kaçak yakalandı.

Jandarma ekipleri olayla ilgili Mumcular beldesinde yaptığı operasyonda ise kaçakları bin dolar karşılığında yasa dışı yollardan yurt dışına götürmeye çalıştıkları öne sürülen 6 kişiyi gözaltına aldı, 1 otobüs ve 1 otomobile de el koydu.

Kaçakların Bodrum Emniyet Müdürlüğü'ne getirileceği, buradaki işlemlerinin ardından yabancılar şubesine gönderilecekleri bildirildi.

OLAYLA İLGİLİ GÖZALTINA ALINAN 6 KİŞİ, ADLİ MAKAMLARA SEVK EDİLDİ

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 34 kaçağı yasa dışı yollardan yurt dışına götürmeye çalıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişi, adli makamlara sevk edildi.

Bodrum Jandarma Komutanlığı ekiplerince 34 kaçağı yasa dışı yollarla yurt dışına götürmeye çalıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan A.Y. (24), Ö.Ö. (35), F.Ö. (24), A.Ç. (31), M.A. (47) ve N.A'nın (42) jandarmadaki işlemleri tamamlandı.

Zanlılar, ''göçmen kaçakçılığı'' suçundan adli makamlara sevk edildi.

OLAY

İlçeye kaçak göçmen getirildiği bilgisine ulaşan jandarma, Bodrum Kisebükü Koyu'na operasyon düzenlemiş, operasyonda deniz kenarında yasa dışı yollardan yurt dışına kaçmak için tekne bekledikleri iddia edilen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 32 Filistin, 1 Irak ve 1 Afgan uyruklu 34 kaçak yakalanmıştı.

Jandarma, Mumcular beldesinde yaptığı operasyonda ise kaçakları bin dolar karşılığında yasa dışı yollardan yurt dışına götürmeye çalıştıkları öne sürülen 6 kişiyi gözaltına almış, 1 otobüs ve 1 otomobile de el koymuştu.

BİZE ULAŞIN