Havalar nasıl olacak? - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu, İç Ege ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif sis olayı görülmesi tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey ve doğu bölgelerimizde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, zamanla Marmara ile Kıyı Ege'de kuvvetli olarak esecek.

EDİRNE'DE SİS

Edirne'de yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi 300 metreye kadar düştü.

Edirne Meteoroloji Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, hava sıcaklığı 23 derece olan kentte, görüş mesafesi, sabah erken saatlerde, sis nedeniyle 300 metreye kadar indi.

Yetkililer, sisin etkisini kaybettiğini, yarın öğlene kadar yine etkili olacağını ve öğleden sonra kentte yağış beklendiğini belirtti.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda (İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Bilecik) hafif sis görülecek. Rüzgar; öğle saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde İç Ege'de (Afyon, Kütahya ve Uşak) hafif sis görülecek. Rüzgar; öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden sonra Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur) parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Bolu, Karabük ve Kastamonu) hafif sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN