Çiftin arasını ortak hesap parası açmış

GAZİANTEP'E gelerek velayeti kendi üzerine olan 2 çocuğunu gece yarısı polis ve itfaiye operasyonuyla alan Japon gelin Akime ülkesine döndü. Altı yıl önce büyük aşkla evlenen Gazi-Akime Saman çiftinin arasını açan olayınsa ortak hestaptan çekilen para olduğu ortaya çıktı. Çocuklarının elinden alınmasının ardından soluğu Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı'nda alan baba Gazi Saman da şunları söyledi: "Çocuklarımın yurtdışına götürülmesine mani olamadım. Akime, yangından mal kaçırır gibi çocuklarımı alıp kaçtı. Japonya'ya olan uçağın saatini beklemeden, Fransa üzerinden gitti. Bundan sonra hukuk mücadelemi Gaziantep'te devam ettireceğim."

ÇALIŞIRKEN TANIŞTI
Gazi ve Akime'nin hikâyesi, Gazi Saman'ın 9 yıl önce çalışmak için Japonya gitmesiyle başladı. Başkent Tokyo'da, daha önce Türkiye'den giden tanıdıklarının yardımıyla iş bulan Saman, 3 yıl sonra, kendisinden 6 yaş büyük Japon vatandaşı Akime ile tanıştı. Annesini küçük yaşta kaybeden, babası da kanser hastası olan Akime, vize sorunu yaşayan Gazi'ye evlenme teklif etti. Çift, Tokyo'da sade bir törenle evlendi. Hanefi ve Ayşe isimli 2 de bebekleri oldu.

HAPİS YATTI

Evlilikten sonra işleri büyüten Gazi Saman, müteahhitlik yapmaya başladı. Gazi Saman'ın iddiasına göre, mutluluları Akime'nin kanser hastası babasıyla ilgilenmek için işten ayrılması ve ortak hesaplarından haber vermeden 40 bin doları çekmesiyle bozuldu. Sürekli tartışan çift, geçen yıl boşandı, ancak aynı evde yaşamaya devam etti. Velayeti anneye verilen çocuklarından ayrı kalmak istemeyen Gazi Saman, eski eşi ve hasta kayınpederine bakmayı kabul etti. Fakat maddi sorunlar sebebiyle çıkan bir tartışma sonucu eski eşini darp eden Saman 3 ay cezaevinde kaldı. Hapisten çıktıktan sonra ailesinin ısrarıyla yeniden evlenmeye razı oldu. Ancak Japonya'ya giden Akime, Dışişleri Bakanlığı'na başvurup çocuklarının zorla Türkiye'de tutulduğunu savunarak yardım istedi. Ardından da önceki günkü 'gece yarısı' operasyonu yapıldı.

BİZE ULAŞIN