Aile boyu domuz gribi

Diyarbakır'da domuz gribine yakalanan ilköğretim 6. sınıf öğrencisi Muhammed Perihan(13)'ın hastalığı atlatmak üzere olduğu bildirildi. Virüsü kardeşi Mustafa'dan kapan çocuğun tedavisi evinde devam ediyor. Gece boğazından rahatsızlanarak sabah ateşi çıkan anne Mekiye Perihan da çocuklarından virüs kapmış olmaktan endişe ediyor.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 20.10.2009 15:55 ABONE OL
Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde ikamet eden Perihan ailesine domuz gribinin nereden bulaştığı bilinmiyor. Hasta yatağında CİHAN'a konuşan Muhammed hastalığın ilk belirtisi olarak boğazında şiddetli bir ağrı hissettiğini söyledi.

Muhammed Perihan, "Okula gittiğimde boğazımda şiddetli bir ağrı vardı. Öğretmenlerim beni doktora gönderdi. Doktor grip şüphesiyle tahlil yaptırdı." diye konuştu.

Ankara'ya gönderilen tahlil sonuçlarında grip olduğunu öğrendiğini anlatan Perihan, daha sonra kendisini Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin ziyaret ettiğini dile getirdi. Kardeşinin gribi doktorun yazdığı şurubu içerek atlattığını söyleyen Perihan, kendisinin de aynı ilaçları kullandığını ifade etti. Küçük Muhammed, "İlk gün karnım ve boğazım ağrıyordu. Ateşim vardı. Dün biraz daha iyiydim. Bugün daha da iyileştim." şeklinde konuştu.

Muhammed'in babası Ahmet Perihan ise çocuğunu öksürdüğü zaman yaşadığı boğaz ağrısı üzerine doktora götürdüğünü aktardı.

Hastanede grip şüphesiyle tahlillerinin alındığını belirten Perihan, " Çocuklarımın domuz gribi olacağına ihtimal bile vermiyordum. Küçük oğlum gribe yakalandı şu an iyileşti sayılır. Muhammed'in durumu ise iyiye gidiyor. Mahallemizde çocukların büyük kısmında grip belirtisi var. Boğazı şişen, öksüren çocuklar. Bunlar domuz gribi mi, yoksa ani hava değişimine bağlı grip mi? Bunu bilmiyoruz. Üç gün öncesine göre çocuklarım çok daha iyi. Dışarı çıkıp oynamak istiyorlar. İzin vermiyorum." ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU