"Yılbaşına kadar aşılar bitecek"

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Avrupa ülkelerini tehdit eden domuz gribi ile ilgili alınan önlemler, riskler hakkında AKP'li milletvekillerine bilgilendirdi. Akdağ, salgın nedeniyle en üst düzeyde önlemlerin alındığını ve yılbaşına kadar aşıların yapılacağını kaydetti.

Akdağ, Meclis'te AKP Grup toplantısının kapalı bölümünde, domuz gribi riskleri, alınacak önlemler hakkında milletvekillerini bilgilendirdi.

Akdağ, milletvekillerine en üst düzeyde önlemlerin alındığını, Avrupa ülkelerinin yanı sıra Türkiye'nin de risk altında olduğunu anlattığı kaydedildi.

Domuz grubu salgını nedeniyle Ankara ve Diyarbakır'da kapatılan okullar ile ilgili bilgi de veren Akdağ, her türlü önlemin alındığını tespit edilmesi durumunda da okulların eğitime ara vereceğine ancak şu ana kadar kapatılan okulların dışında salgına rastlanan okul olmadığını söyledi.

Aşılamanın yıl başına kadar tamamlanacağını da anlatan Akdağ, ilk önce çocuklara halkla daha fazla temasta olan grup ya da kişilere öncelik verileceğini anlattığı belirtildi.

Meclis'te ise milletvekillerine, bürokratlara ve güvenlik görevlilerine yapılacak aşılamada öncelik verileceğini söylediği, ve istemeyenlerden ise imzalı belge alınacağını dile getirdiği ifade edildi.

BİZE ULAŞIN