At çiftliğinden podyumlara

23-25 Ekim tarihleri arasında yapılacak 'Fashionable İstanbul'un yüzü Bar Refaeli'nin ilginç yaşam öyküsü dikkat çekiyor. İşte İsrail doğumlu mankenin başarı hikayesi.

Çoğumuz onun adını ünlü aktör Leonardo Di Caprio ile yaşadığı ilişkiyle duyduk. Ancak güzel model Bar Refaeli'nin ünü, bu ilişkinin de gerisine dayanıyor. Güzelliğiyle kısa sürede ülkesi İsrail'in sınırları dışına çıkmayı başaran Refaeli, bugün birbirinden ünlü markaların defilelerinde yer alıyor, ünlü dergilere kapak oluyor. 'Victoria's Secret'ın unutulmayan defilelerinde de boy gösteren güzel model, işindeki profesyonelliğiyle olduğu kadar sempatik tavırlarıyla da gören herkesin sevgisini kazanıyor. İşte dünden bugüne Bar Refaeli...- Bar Refaeli, 4 Haziran 1985 tarihinde İsrail'de doğdu. Babası Rafael ve annesi Tzipi'nin sahibi olduğu at çiftliğinde çocukluğunu geçirdi. Ailesi sayesinde küçük yaşlarda ata binmeyi öğrendi.

ANNESİ DE MODELDİ

- Refaeli'nin annesi Tzipi Levine de 1970'li yıllarda İsrail'de modellik yapıyordu ve dönemin en ünlü modellerinden birisiydi.

- Üç erkek kardeşi olan güzel model, ailesine çok düşkün bir genç kız olarak yetiştirildi.

- Modellik kariyerine henüz sekiz aylık bir bebekken başladı ve reklamlarda rol aldı.

- Ergenlik dönemine yaklaşırken diş teli kullandığı için bir süre spot ışıklarından uzak kaldı.

- 15 yaşına geldiğinde Irene Marie Models ajansıyla çalışmaya başladı. Castro ve Pilpel gibi ünlü markaların kataloglarında boy gösterdi.

UÇAKLARIN ÜSTÜNÜ SÜSLEDİ

- Daha sonra Elle, Maxim ve GQ gibi dergilere kapak oldu. 2007 yılında Sports Illustrated dergisinin kapağına poz verdi. Bu pozla birlikte ünlü model dergiye kapak olan ilk İsrailli model olma unvanına da sahip oldu.

- Subaru, Accessorize, Besni, Marco Bicego ve Rampage gibi markalarla çalıştı. Elizabeth Hurley'nin giyim markasının yüzü oldu.

- 2009 yılında Sports Illustrated dergisine bir kez daha kapak oldu. Hatta aynı yıl Soutwest Airlines ile işbirliğine girerek, bir uçağa ünlü modelin fotoğrafı yapıştırıldı.

- Bir dönem adı Baywatch dizisinin yıldızı David Charvet ile anılmıştı ama en uzun ilişkisini ünlü aktör Leonardo DiCaprio ile yaşadı. Çift 2005 yılında Las Vegas'ta U2 grubu için düzenlenen bir partide tanıştı.

- Dört yıl birlikte olan çift yollarını geçtiğimiz temmuz ayında ayırdı. Yahudi olan Refaeli'nin dini inançları nedeniyle de ilişkisini bitirdiği söylendi.

OYUNCULUĞA DA EL ATTI

- Ünlü model, 2005 yılında İsrail'de yayınlanan 'Pick Up' adlı dizide oynadı. 2008 yılında ise modacı Tommy Hilfiger'le birlikte bir TV programı sundu. 2009 yılında MTV'de yayınlanan House of Style adlı programı sundu.

- İsrailli yönetmen Haim Bouzaglo'nun yönettiği 'Session' isimli filmle ilk kez sinemaya adım attı.

BİZE ULAŞIN