Kuşadası'ndaki yangın kontrol altında

Kuşadası'nda fundalık alanda meydana gelen rüzgarın da etkisiyle giderek büyüyen yangın karadan ve havadan müdahalelerle ormanlık alana sıçramadan kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları başlayan yangında 3 hektar fundalık ve makilik alan yandı.

Kuşadası'nda Kirazlı Köyü yolu üzerindeki atış poligonuna yakın bir noktada saat: 14.30 sıralarında fundalık bir alanda başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü.

Kuşadası Belediyesi itfaiye ekipleri ile orman ekiplerinin müdahalesine rağmen rüzgarın da etkisiyle bitişikteki ormanlık alana sıçrama tehlikesi nedeniyle Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı helikopterler yangına havadan müdahale etti. Havadan ve karadan zamanında yapılan müdahaleler sonucu yangın 1,5 saat içerisinde kontrol altına alınarak, soğutma çalışmaları başlatıldı.

Bu arada, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen ve Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün'ün de söndürme çalışmalarını yakından takip ettiği yangın sırasında önceki yıl meydana gelen yangında zarar gören ve yerine fidan dikilen alanda zarar gördü. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.
BİZE ULAŞIN