Umutları yok eden kaza

Kanser hastası kız kardeşine kök hücre verebilmek için yola çıkan ağabey kazada öldü. Hasta kadın da iki gün yaşama direndi

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 21.10.2009 ABONE OL
Çanakkale'de geçen hafta meydana gelen ölümlü trafik kazasının ardından iki ayrı dram çıktı. Aynı kentte yaşayan Neriman Tekin'e (58) 4 ay önce kan kanseri teşhisi konuldu. 3 çocuk annesi kadın, İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi ve ilik nakli kararı alındı. Tekin'in eşi ve çocukları seferber oldu. Ancak yapılan tahlillerde hiç birinin dokusu uyuşmadı. Bu arada Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı Pınarbaşı köyünde yaşayan Tekin'in ağabeyi Abdullah Kıran'a (61) test yapıldı. Sonuç açıklandığında aile sevinçten havalara uçtu; ağabeyden, kız kardeşine ilik nakli yapılabilirdi.

AĞABEYİNİN ÖLÜMÜNÜ ÖĞRENDİ

Abdullah Kıran, vakit kaybetmeden kardeşine ilik verebilmek için geçtiğimiz cuma günü eşi ve oğluyla birlikte yola çıktı. Ancak oğlu Gürcan Kıran'ın (38) kullandığı minibüs Ezine ilçesini geçtikten sonra yağışla kayganlaşan yolda kontrolden çıktı. Takla atan minibüste bulunan Abdullah Kıran ağır yaralandı ve kaldırıldığı hastanede ertesi gün öldü. Yaralanan eşi Kerime Kıran'ın sağlık durumu ciddiyetini korurken Gürcan Kıran hafif yaralı kurtuldu. İzmir'de nakil için bekleyen Tekin'e ağabeyinin kazada öldüğü güçlükle söylendi. Acı haberi alan Neriman Tekin de iki gün sonra hayatını kaybetti.

BUGÜN NELER OLDU