Balata değil balta!

Özge Uzun, programında konuk ettiği Cemal Hünal’a “Sizin balata koleksiyonunuz varmış” diyerek, fren balatası hediye etti. Şoke olan Hünal, şaşkınlık içinde konuştu: “Balata mı? O balta olmasın!”

GÜNAYDIN'ın köşe yazarlarından Yüksel Aytuğ, bugünkü yazısında Özge Uzun'un Cemal Hünal'ı davet ettiği programında yapmış olduğu gafı yazdı.

İşte Yüksel Aytuğ'un bugünkü yazısı:

Balatayı sıyırmak
Olay, Habetürk'ün yeni programı "Özge Uzun'la Uzun Geceler"de yaşanıyor. Program sırasında Özge Uzun, konuğu Cemal Hünal'a "Bugün doğum gününüzmüş" diyor. Ve sonra devam ediyor: "Öğrendik ki sizin çok ilginç koleksiyonlarınız varmış, bizim de size bir sürprizimiz var." Cemal Hünal meraklı bakışlarla dinliyor. Özge Uzun, sağ eline bir eldiven geçiriyor ve masanın altına doğru uzanıyor. Bir yandan da konuşmaya devam ediyor: "İlginç koleksiyonlar yaptığınızı öğrendik. Duyduğumuza göre mızrak ve BALATA koleksiyonu yapıyormuşsunuz!" Cemal Hünal "BALATA" lafını duyunca şaşırıp kalıyor. Özge Uzun ise uzandığı yerden kocaman bir FREN BALATASI çıkarıyor ve "Koleksiyonunu yapmak için ne kadar ilginç bir seçim?" gibi laflar ediyor. Karşısındaki Cemal Hünal ise şoke olmuş vaziyette öylece donup, kalıyor. Özge Uzun, "BALATA"nın faziletlerinden söz ededursun, Cemal Hünal duruma açıklık getirmek zorunda kalıyor: "BALATA mı? BALTA olmasın?" Belli ki bir "istihbarat hatası" söz konusu. Özge Uzun mahcup bir vaziyette "Valla biz başkasının yalancısıyız" diyor. Cemal Hünal "Arkadaşlarınız sizi fena kandırmış" diyerek, olayın üzerine tuz biber ekiyor. Cemal Hünal yağ içindeki fren balatasından oluşan "özel hediyesini" büyük bir ihtimamla alıp, sehpanın üzerine bırakırken, Özge Uzun dert yanmaya devam ediyor: "Biz de bu balatayı ne zor bulduk bir bilseniz?" Canlı yayın sunucuları her zaman "çam devirme" riskiyle karşı karşıyadır. Ben de çok kere ekranda pot kırdım. Ama sevgili Özge'ninki "balatayı sıyırtacak" cinsten. Allah cümlemizi daha beterinden korusun. Amin!..

BİZE ULAŞIN