Kaş'ta yaz devam ediyor

Antalya'nın Kaş ilçesinde yerli ve yabancı turistler, sıcak havanın ve denizin tadını çıkarıyor.
Kaş'ın Kalkan, Kapıtaş ve Patara plajlarında çok sayıda turist tatil yapıyor. Başta İngiliz ve Alman olmak üzere yüzlerce Avrupalı turist gündüzleri plajı dolduruyor.

Patara'da tatil yapan Alman Florine Kohlmayer, altı yıldır aynı bölgeye geldiğini, Ekim ayının son günlerinde güneşlenmek ve denize girmenin kendisi için harika olduğunu söyledi.

Alman Sophia Thiesemann da, Almanya'nın Hamburg şehrinden geldiğini belirterek, ''Hamburg'ta yağmur vardı, hava çok soğuktu. Özellikle geceleri sıcaklık eksi derecelerdeydi. Patara'da hava çok güzel, ne bunaltıcı sıcak var ne de soğuk. Tam istediğim gibi bir hava var. Denize giriyorum, güneşleniyorum. Harika bir olay bu mevsimde denize girmek'' dedi.

Eşi ile Patara'da tatil yapan Detler Kopp ise ''Burada tatil yapmak bir şans. Severek geliyoruz. Çok sakin, deniz çok güzel. Şu havaya bakın, bizde kış geldi, burada hala yazı yaşıyoruz'' diye konuştu.

Kızıyla birlikte geldiğini anlatan İngiliz Sharon Hagul de, plajın pırıl pırıl, denizin suyunun da sıcak olduğunu dile getirdi.

BİZE ULAŞIN